×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Trwa II etap rozbudowy płyty postojowej


Na lotnisku w Katowicach trwa drugi etap rozbudowy płyty postojowej nr 3 dla samolotów towarowych. W ramach inwestycji powstaną cztery nowe miejsca dla samolotów postojowych kodu C.


Już wcześniej w ramach rozbudowy na zachód płyty postojowej samolotów nr 3 powstały nowe stanowiska postojowe samolotów, zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części portu, przed nowym terminalem cargo. 


Projekt realizowany był od III kwartału 2017 roku, wykonawcą inwestycji był Budimex SA. W efekcie powstało w sumie 24 tys. m kw. nowych nawierzchni lotniskowych, w tym cztery stanowiska postojowe dla samolotów kodu C (airbus A320, boeing 737) lub zamiennie dwa dla kodu E (boeing 747) i jedno C. 


W ramach obecnego projektu rozpoczętego w IV kwartale 2018 r. powstanie 22 tys. m kw. nowej nawierzchni lotniskowej z czterema stanowiskami postojowymi dla samolotów kodu C. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest na IV kwartał 2019 roku. 

fot. Robert Neumanngość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie