×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tajlandzki startup Kom Airlines zamówił pasażerskie Suchoje


Rozwijana w formule startupu linia lotnicza Kom Airlines z Tajlandii potwierdziła właśnie zamówienie na sześć egzemplarzy regionalnych odrzutowców produkcji rosyjskiego Suchoja - SSJ100. List intencyjny w tej sprawie został podpisany w grudniu 2018.


Wartość zamówienia to około 300 mln dolarów. Wszystkie samoloty zostaną wykończone jako jednoklasowe oferujące 100 miejsc pasażerskich i zostaną dostarczone do Kom Airlines w latach 2019 - 2020. Pierwsze dostawy spodziewane są jesienią tego roku. Przewoźnik planuje wykorzystanie suchojów na trasach krajowych i zagranicznych.


Serwisem i utrzymaniem maszyn zajmować się będzie WishV, firma z Tajlandii oferująca usługi zaplecza technicznego dla linii lotniczych. Suchoje SSJ100 linii Kom Airlines nie będą pierwszymi maszynami tego typu w kraju. Trzy samoloty z tej rodziny wykorzystywane są przez królewskie siły powietrzne Tajlandii, choć są one wersjami biznesowymi.

fot. mat. prasowegość_69048 - Profil
gość_69048
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie