Ryanair: Plany otwarcia bazy w Tuluzie

1 lutego 2019 09:26
3 komentarze
Irlandzki niskokosztowy przewoźnik, Ryanair, prowadzi rozmowy w sprawie otwarcia nowej bazy na lotnisku w Tuluzie, w południowej Francji. Może to być kolejny krok w zapowiedzianej rok temu strategii linii mającej na celu silniejsze zaznaczenie obecności na francuskim rynku.
Reklama
Ryanair już rok temu ogłosił swoje plany rozszerzenia oferty o 10 francuskich tras. Miał to być początek zwiększania działalności we Francji, który zgodnie z zapowiedziami przewoźnika mógł też objąć powstanie nowych baz. W trzecim kwartale 2018 roku linia zapowiedziała też otwarcie dwóch nowych baz w roku 2019 - w Bordeaux i w Marsylii.

W ostatnim czasie rzecznik prasowy lotniska w Tuluzie potwierdził, że trwają rozmowy z Ryanairem dotyczące projektu otwarcia bazy w tym miejscu. Choć nic nie jes jeszcze potwierdzone to ewentualny start operacji z nowej bazy mógłby mieć miejsce w zimie 2019/2020 lub w lecie 2020 roku. Lotnisko w Tuluzie obsługuje Ryanaira od września 2016 roku, a przewoźnik wykonuje z tego portu wiele operacji do innych miast w Europie. Największą pod względem liczby obsłużonych pasażerów (w 2018 roku) linią operującą z Tuluzy i posiadającą tam też swoją bazę jest niskokosztowy brytyjski easyJet.


W zeszłym roku lotnisko w Tuluzie po raz pierwszy w historii odprawiło więcej pasażerów na lotach zagranicznych niż krajowych i chętnie zapatruje się w kierunku rozwoju oferowanej siatki połączeń do miejsc poza granicami kraju. W styczniu tego roku władze francuskiego portu ogłosiły też, że w sezonie 2019 wprowadzą szereg usprawnień i udogodnień, które pozwolą lotnisku na wzmocnienie swojej pozycji na europejskim rynku. Jak mówią zarządzający portem w Tuluzie zmiany są konieczne aby przekonać linie lotnicze, że warto wiązać swoje plany rozwoju europejskich, a także pozakontynentalnych połączeń z tym lotniskiem. Zmianom ulegnie przede wszystkim terminal, który został przeprojektowany tak, aby móc pomieścić więcej sklepów i restauracji.


Ryanair jak na razie nie potwierdził informacji o ewentualnych rozmowach z władzami lotniska w Tuluzie. Gdyby jednak doszło do faktycznego zawarcia umowy i linia planowałaby otwarcie tam swojej bazy to z pewnością spotka się z drobiazgowymi kontrolami ze strony francuskich związków zawodowych. Piloci zrzeszeni we francuskim oddziale ALPA (Air Line Pilots Association), SNPL, opublikowali wczoraj na Twitterze oświadczenie, z którego wynika, że przyszłe utworzenie bazy Ryanaira w Tuluzie spotka się z dużą uwagą ze strony organizacji, która sprawdzi czy linia respektuje francuskie i europejskie prawo i czy nie planuje go obchodzić. Linia znajduje się od około roku pod sporym ostrzałem związków zawodowych, które zarzucają jej nadużywanie praw pracowników, a ostatnio nawet zastraszanie.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_7b4d8 2019-02-04 14:06   
gość_7b4d8 - Profil gość_7b4d8
Polska też dostanie bazę :)
gość_d96bb 2019-02-01 11:03   
gość_d96bb - Profil gość_d96bb
To wynika raczej z braku miejsc w WMI, niż z powodu słabego LF.
W tamtym roku na zimę zawiesili SKG, w tym roku Tuluzę.
Problem tylko w tym, ze Saloniki na lato i tegoroczną zimę przywrócili, a Tuluzy nie widać na S19
gość_e5501 2019-02-01 10:27   
gość_e5501 - Profil gość_e5501
Czy w takim razie jest szansa ze wroci polaczenie z Warszawy WMI do Tuluzy? To polaczenie zniknelo niespodziewanie na koniec sezonu letniego w 2018 roku, mimo ze bylo bardzo popularne. Czy ktos posiada jakies informacje na ten temat?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy