×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: Plany otwarcia bazy w Tuluzie


Irlandzki niskokosztowy przewoźnik, Ryanair, prowadzi rozmowy w sprawie otwarcia nowej bazy na lotnisku w Tuluzie, w południowej Francji. Może to być kolejny krok w zapowiedzianej rok temu strategii linii mającej na celu silniejsze zaznaczenie obecności na francuskim rynku.Ryanair już rok temu ogłosił swoje plany rozszerzenia oferty o 10 francuskich tras. Miał to być początek zwiększania działalności we Francji, który zgodnie z zapowiedziami przewoźnika mógł też objąć powstanie nowych baz. W trzecim kwartale 2018 roku linia zapowiedziała też otwarcie dwóch nowych baz w roku 2019 - w Bordeaux i w Marsylii

W ostatnim czasie rzecznik prasowy lotniska w Tuluzie potwierdził, że trwają rozmowy z Ryanairem dotyczące projektu otwarcia bazy w tym miejscu. Choć nic nie jes jeszcze potwierdzone to ewentualny start operacji z nowej bazy mógłby mieć miejsce w zimie 2019/2020 lub w lecie 2020 roku. Lotnisko w Tuluzie obsługuje Ryanaira od września 2016 roku, a przewoźnik wykonuje z tego portu wiele operacji do innych miast w Europie. Największą pod względem liczby obsłużonych pasażerów (w 2018 roku) linią operującą z Tuluzy i posiadającą tam też swoją bazę jest niskokosztowy brytyjski easyJet.


W zeszłym roku lotnisko w Tuluzie po raz pierwszy w historii odprawiło więcej pasażerów na lotach zagranicznych niż krajowych i chętnie zapatruje się w kierunku rozwoju oferowanej siatki połączeń do miejsc poza granicami kraju. W styczniu tego roku władze francuskiego portu ogłosiły też, że w sezonie 2019 wprowadzą szereg usprawnień i udogodnień, które pozwolą lotnisku na wzmocnienie swojej pozycji na europejskim rynku. Jak mówią zarządzający portem w Tuluzie zmiany są konieczne aby przekonać linie lotnicze, że warto wiązać swoje plany rozwoju europejskich, a także pozakontynentalnych połączeń z tym lotniskiem. Zmianom ulegnie przede wszystkim terminal, który został przeprojektowany tak, aby móc pomieścić więcej sklepów i restauracji.


Ryanair jak na razie nie potwierdził informacji o ewentualnych rozmowach z władzami lotniska w Tuluzie. Gdyby jednak doszło do faktycznego zawarcia umowy i linia planowałaby otwarcie tam swojej bazy to z pewnością spotka się z drobiazgowymi kontrolami ze strony francuskich związków zawodowych. Piloci zrzeszeni we francuskim oddziale ALPA (Air Line Pilots Association), SNPL, opublikowali wczoraj na Twitterze oświadczenie, z którego wynika, że przyszłe utworzenie bazy Ryanaira w Tuluzie spotka się z dużą uwagą ze strony organizacji, która sprawdzi czy linia respektuje francuskie i europejskie prawo i czy nie planuje go obchodzić. Linia znajduje się od około roku pod sporym ostrzałem związków zawodowych, które zarzucają jej nadużywanie praw pracowników, a ostatnio nawet zastraszanie.

fot. mat. prasowegość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie