×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT zaoferuje podwyżki swoim załogom


LOT Crew zaoferuje 14-proc. podwyżki dla załóg kokpitowych. Dotyczyć one mają kapitanów wszystkich typów samolotów oraz pierwszych oficerów latających na dreamlinerach i bombardierach Q400. Także załogi zatrudnione na etatach mają mieć wyższe wynagrodzenia.Podwyżki dla grupy pracowników zatrudnionych za pośrednictwem spółki zależnej obowiązują od 1 stycznia br. Oprócz nowych stawek, zaoferowano także specjalny system premiowy oparty o wskaźniki punktualności. Jest on analogiczny do tego, jaki obowiązuje w przypadku pilotów zatrudnionych na etatach. Maksymalne kwoty jakie może otrzymać rocznie pierwszy oficer to 8 tys. zł oraz 12 tys. zł w przypadku kapitana.

- Odbyliśmy konstruktywne spotkania z pilotami współpracującymi z LOT Crew, wsłuchaliśmy się w ich opinie i oczekiwania, a następnie wspólnie z LOT-em przygotowaliśmy ofertę, która dostosowana jest do tych oczekiwań i możliwości finansowych LOT-u. Oferta w takim kształcie została zaprezentowana pilotom w ubiegły piątek. Dzięki nowym stawkom już od 2019 roku nasza propozycja skierowana do obecnych i przyszłych pilotów chcących związać swoją karierę z narodowym przewoźnikiem staje się bardziej konkurencyjna na lotniczym rynku pracy - powiedział Jerzy Makula, prezes LOT Crew, cytowany przez PAP.   


Ponadto, 16 stycznia br. LOT złożył ofertę zwiększenia wynagrodzeń dla załóg zatrudnionych na etatach. Jej wartość ma być taka sama jak w przypadku osób zatrudnionych w systemie B2B. Jak wyliczył PAP, oznacza to, że personel pokładowy (w zależności od stażu pracy) dostanie od 550 do 1700 zł brutto więcej. Z kolei dochody pilotów wzrosną od 1600 do 6300 zł. Podwyżki dotyczyć mają zarówno stałych jak i zmiennych składowych pensji. Pracodawca założył, że 70 proc. zaproponowanego budżetu przeznaczone będzie na wzrost wynagrodzeń, a pozostała część - na wzmocnienie systemu premiowego.

Propozycja ta musi być jeszcze zatwierdzona przez związki zawodowe.  

fot. mat. prasowegość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie