LOT zaoferuje podwyżki swoim załogom

LOT zaoferuje podwyżki swoim załogom Podwyżki dla grupy pracowników zatrudnionych za pośrednictwem spółki zależnej obowiązują od 1 stycznia br. Oprócz nowych stawek, zaoferowano także specjalny system premiowy oparty o wskaźniki punktualności. Jest on analogiczny do tego, jaki obowiązuje w przypadku pilotów zatrudnionych na etatach. Maksymalne kwoty jakie może otrzymać rocznie pierwszy oficer to 8 tys....
31/01/2019 08:33   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_4b6c4 2019-02-01 22:41   
gość_4b6c4 - Profil gość_4b6c4
@DOMZUK, masz całkowitą rację.
Oczywiście nie można generalizować ale wiele młodych, które przychodzą prezentuje bardzo słaby poziom. Niestety, nie ma z czego wybierać...Instruktorzy personelu pokładowego narzekają, że zatrudniani są prawie wszyscy, którzy się zgłoszą więc jakość dramatycznie spada.
Dawniej przyjmowane dziewczyny to był totalny TOP, jeśli chodzi o prezencję, inteligencję, znajomość języków, umiejętność radzenia sobie ze stresem i wiele innych, potrzebnych w tym zawodzie czynników. Oczywiście, niektóre z tych dawniej topowych dziewczyn słabo się starzeje, ma focha itp.
Jednak tak jak napisałeś,również z moich wieloletnich obserwacji od wewnątrz (jestem pilotem) wynika, że pracują znacznie lepiej, utożsamiają się z firmą zdecydowanie bardziej a w sytuacji ewentualnej próby będą potrafiły się odpowiednio zachować. Od tego przecież głównie są.

Dlaczego ewakuacja przy lądowaniu kpt. Wrony przebiegła tak sprawnie? Bo wszystkie na pokładzie osoby z personelu pokładowego były bardzo doświadczone a szefował im człowiek z ponad 40 letnim doświadczeniem.

Szkoda, że obecny Zarząd stara się stłamsić starych a wywyższyć młodych. Choćby poprzez opisane tu przez @gość_ea621 planowanie i zarobki.
gość_315d4 2019-02-01 10:04   
gość_315d4 - Profil gość_315d4
O! Widać poszukiwania załóg poza Polską zakończyły się sukcesem :-)
gość_ea621 2019-01-31 23:44   
gość_ea621 - Profil gość_ea621
Po 10 latach pracy jako steward w sezonie zimowym zdarzało mi się zarobić 2300 na reke, teraz jak jestem szefem pokładu jest trochę więcej ale szału nie ma ledwo starcza mi na opłaty i zycie, mam rodzine kilkuosobowa. Pensja jest uzalezniona od zbyt wielu składowych na które nia mam wpływu, odwołany lot nie zarabiam, przelot sluzbowy nie zarabiam mimo ze jestem po za domem i nie jest to moja przyjemność. Pensja zależy od wylatanych godzin a tych jest ostatnio mało tzw pensum, dopiero po znacznym przekroczeniu pensum wyplata może być ciekawa ale to rzadkość, młode osoby które dopiero zaczynają maja czasem naot i pensje większe niż osoby z doświadczeniem. Gdzie tu logika i motywacja
gość_8448a 2019-01-31 22:51   
gość_8448a - Profil gość_8448a
szkoda że nie ma wzmianki o załogach pokładowych lot crew, tylko kokpitowych
usuniety 2019-01-31 19:20   
usuniety - Profil usuniety
Mało, mało, mało... już prawie słychać z siedziby Pani Moniki. Zarząd LOT powinien zainwestować w szkolenia załóg pokładowych, bo młody narybek płci żeńskiej to w połowie masakryczny brak umiejętności kontaktu z klientem. Sfochowane Panie z duchami w nosie, które nie radzą sobie w prostych sytuacjach. I tutaj wielki szacun dla większości starszej (bez urazy) części personelu - te Panie nawet jak mają gorszy dzień to wypadają o niebo lepiej i odnajdują się w niemal każdej sytuacji. Co najdziwniejsze wiekszosc mezczyzn niezaleznie od wieku prezentuje dobry lub bardzo dobry poziom jakości obsługi.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy