×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air i Ryanair podnoszą opłaty za bagaż


Wizz Air i Ryanair po cichu podnoszą opłaty za bagaż - informuje Fly4Free. Pasażerowie zapłacą za nadanie swoich bagaży o kilka euro więcej, w zależności od daty zakupu bagażu, lotniska wylotu czy liczby osób, które wcześniej wykupiły daną opcję.Węgierski przewoźnik od 11 stycznia br. nalicza opłaty według nowego cennika, w którym wprowadzono dynamiczne taryfy bagażowe. Wizz Air podniósł stawkę minimalną z 7 do 9 euro za mały bagaż nadawany o wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg. Cena ostateczna będzie uzależniona również od daty zakupu i lotniska wylotu. W sezonie niskim cena będzie wahać się od 9 do 24 euro, zaś w wysokim - od 12 do 27 euro.

Standardowy bagaż nadawany o wadze do 20 kg będzie kosztować od 15 do 44 euro w sezonie niskim i od 20 do 50 euro w sezonie wysokim. Podrożeje także Wizz Priority, dzięki któremu pasażerowie mogą wejść na pokład w pierwszej kolejności i bezpłatnie zabrać ze sobą walizkę na kółkach o wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg. Według nowego cennika ta opcja będzie kosztować od 5 do 17 euro, w zależności od daty i lotniska wylotu. 


Dynamiczne ceny za bagaż wcześniej wprowadził Ryanair. Jak donosi portal "Lowcostavia" priorytetowe wejście do samolotu irlandzkiego przewoźnika będzie teraz kosztować od 6 do 10 euro. Cena będzie zależała od daty zakupu biletu i liczby osób, które wcześniej wykupiły tę opcję. Według serwisu pierwsze 30 biletów z priorytetem będzie kosztować 6 euro, kolejne 30 - 8 euro, zaś ostatnie 30 - 10 euro. 

Za zakup dużego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 10 kg w Ryanair będzie trzeba zapłacić od 10 do 12 euro. Cena będzie zależeć od daty zakupu biletu i tego, ile osób wcześniej wykupi tę opcję. Według portalu jedynie 8 pasażerów na lot będzie mogło nadać bagaż w promocyjnej cenie 10 euro. 

fot. mat. prasowegość_c6237 - Profil
gość_c6237
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie