×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF-KLM: Ponad 101 mln pasażerów w 2018 roku


Grupa Air France-KLM przewiozła w 2018 roku prawie 101,5 mln pasażerów. To pierwszy w historii wynik, w którym spółki należące do tego holdingu powitały na pokładach swoich samolotów ponad 100 milionów pasażerów w ciągu jednego roku.Największy przewoźnik w grupie, Air France, przewiózł wraz z linią Hop! 51,4 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 0,4 proc. w porównaniu z 2017 rokiem. Niewielki wzrost francuskich spółek został uzyskany głównie dzięki lotom długodystansowym, na których liczba pasażerów wzrosła o 1,5 proc., w przeciwieństwie do lotów krótko- i średniodystansowych, gdzie odnotowano minimalny spadek (o 0,1 proc.).


KLM-em podróżowało w tym samym czasie 34,2 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 4,5 proc. w porównaniu z 2017 rokiem. Zmiana wynika głównie z prowadzonej przez Holendrów rozbudowy siatki połączeń, która przyniosła wzrost liczby podróżujących zarówno w ramach siatki połączeń krótko- i średniodystansowych, na których ruch wzrósł o 4,8 proc., jak i w przypadku siatki połączeń długodystansowych, w ramach której podróżowało o 3,9 proc. podróżnych więcej.

Największą dynamikę wzrostów odnotowano w przypadku niskokosztowej Transavii, która przewiozła w 2018 r. 15,8 mln pasażerów, tj. o ponad milion więcej (wzrost o 7,1 proc.) niż w roku poprzednim.

fot. Tomasz Śniedziewskigość_4632d - Profil
gość_4632d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie