Air China wycofa połączenia do Australii?

9 stycznia 2019 09:30
1 komentarz
Jak donoszą źródła związane z Air China, chińska linia planuje od marca zawiesić połączenia z Szanghaju do Melbourne i Sydney. Powodem jest ponoć silna konkurencja oferująca niskie ceny.
Reklama

Do informacji podejść należy jednak chyba ze sporym dystansem, bo choć źródło donosi, że Air China nie prowadzi już sprzedaży biletów na te trasy po 31 marca to w momencie pisania tego artykułu (08.01) na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika wciąż dostępne są one do rezerwacji.

Według rozpowszechnianej plotki, kadra zarządzająca Air China podjęła decyzję, że pojemność pasażerska eksploatowana w ramach połączeń do Australii może być z powodzeniem i większym zyskiem wykorzystana na trasach do Europy i Ameryki Północnej. W obecnej chwili możliwości przewozowe linii na australijskich połączeniach są nadmiarowe w stosunku do popytu.Konkurencja, o której mówią doniesienia dotyczące rezygnacji z australijskich połączeń to China Eastern Airlines i Qantas, z których pierwsza linia oferuje dwa loty codziennie, zaś druga lata raz dziennie. Ponadto Cathay Pacific Airways i China Southern Airlines proponują swoim klientom bardzo konkurencyjne ceny na podróż z jedną przesiadką z Szanghaju do Australii. Z powodu tak dużej oferty innych przewoźników Air China notuje ponoć znaczne straty na australijskich połączeniach.

Pozostaje poczekać teraz na oficjalne stanowisko Air China, ponieważ jak na razie linia nie komentuje plotek o planach wycofania połączeń do Sydney i Melbourne z oferty.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_e73a3 2019-01-09 14:01   
gość_e73a3 - Profil gość_e73a3
"eksploatowana pojemnosc pasazerska" - co to takiego? :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy