×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: W grudniu wzrost o blisko 15 proc.


Port Lotniczy Wrocław obsłużył w grudniu ponad 231 tys. pasażerów. To w porównaniu do analogicznego okresu ub. roku wzrost o 14,6 proc.Liczba pasażerów według miesięcy
Jak informują przedstawiciele portu, w grudniu najpopularniejszymi kierunkami okazały się być: Cork, Dublin, Mediolan, Teneryfa i Liverpool.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy przez terminal wrocławskiego portu przewinęło się łącznie 3 347 223 pasażerów, tj. o 17,2 proc. więcej niż w 2017 roku. Jest to zatem najlepszy wynik w historii, który pozwoli zapewne wyprzedzić Wrocławiowi Modlin - dotychczas piąty najbardziej ruchliwy port w Polsce.

– Osiągnęliśmy ogromne sukcesy w rozwoju połączeń sieciowych, przesuwające nas do europejskiej ekstraklasy lotnisk regionalnych. Po raz pierwszy przekraczamy, i to wyraźnie, granicę 3 mln pasażerów rocznie. Do tego, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym podróżni mieli do dyspozycji rekordową siatkę połączeń. Równomiernie rozwijały się wszystkie segmenty ruchu – powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wzrosty osiągnięto we wszystkich sektorach ruchu; w sektorze przewozów niskokosztowych odnotowano prawie 26 proc. więcej pasażerów, w sektorze przewozów tradycyjnych wzrost na poziomie 22,6 proc., natomiast w sektorze przewozów czarterowych wzrost o aż 73,6 proc.

#aktualizacja 14:30 - dodano wypowiedź prezesa wrocławskiego portugość_4632d - Profil
gość_4632d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie