×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Wystartowały loty czarterowe do Kenii oraz na Djerbę i Zanzibar


W trzecim tygodniu grudnia 2018 roku, w ramach zimowego rozkładu lotów, wystartowały z Katowice Airport trzy kierunki czarterowe – Djerba, Kenia i Zanzibar.


W czwartek 20 grudnia br. rozpoczęły się rejsy na tunezyjską Djerbę i do Tanzanii na wyspę Zanzibar. Djerba po raz pierwszy w historii pyrzowickiego lotniska dostępna jest w ofercie w sezonie zimowym. Na pierwszym rejsie odnotowano 187 pasażerów. Zanzibar dostępny jest z Pyrzowic trzeci sezon z rzędu. Na pokładzie samolotu, którym obsłużono pierwszy rejs na Zanzibar w tym sezonie, było 182 podróżnych. W sobotę 22 grudnia br. wystartowały również loty do kenijskiej Mombasy. Na wakacje poleciały tam z Katowice Airport 184 osoby.


Coraz większym zainteresowaniem cieszą się oferty wypoczynku z wylotem z Pyrzowic w takich egzotycznych państwach jak Dominikana, Oman, Kenia czy Tanzania (Zanzibar). Dużą popularnością cieszy się też Turcja. Od tego roku w zimowej siatce pojawiła się także Tunezja, która może stać się kolejnym zimowym hitem czarterowym w ofercie pyrzowickiego portu.

W 2018 roku w segmencie przewozów czarterowych w Katowice Airport obsłużonych zostanie rekordowe 2 mln pasażerów. 

- W przyszłym roku spodziewamy się poprawienia tego rekordowego wynik – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem.


Katowice Airport jest największym polskim portem pod względem liczby połączeń czarterowych. W sezonie zimowym 2018/2019 biura podróży oferują z Pyrzowic siedemnaście kierunków wakacyjnych do jedenastu państw, w tym cztery kierunki do Egiptu - Hurghada, Marsa Alam, Sharm-El-Sheikh i Taba oraz Hiszpanii - Fuerteventura, Lanzarote, Las Palmas i Teneryfa. Ponadto po jednej trasie do: Dominikany - Punta Cana, Kenii - Mombasa, Omanu - Salalah, Portugalii - Madera, Tunezji - Djerba, Turcji - Antalya, na Wyspy Zielonego i Zanzibar oraz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Ras Al Khaimah.

Fot. Robert Neumann / Katowice Airport

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie