×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PLL LOT i El Al z umową code-share


Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały wczoraj (17.12) o zawarciu porozumienia code-share z El Al Israel Airlines. Umowa dotyczy rejsów na trasie Tel Awiwu do Warszawy i portów regionalnych, a także połączeń krajowych w Polsce i wybranych tras na terenie Europy środkowo-wschodniej.Uroczyste zawarcie umowy miało miejsce w siedzibie głównej PLL LOT w Warszawie, przy ul. 17 stycznia. Podpisy pod porozumieniem złożyli prezesi obydwu linii, z ramienia El Al Gonen Usishkin, zaś w imieniu LOT-u Rafał Milczarski. Postanowienia tej umowy wchodzą w życie już od najbliższego czwartku, 20 grudnia. Wraz z tym dniem LOT udostępni swoje kody na połączenia El Al i odwrotnie. Dla pasażerów oznacza to poprawę oferty, a także znaczne zwiększenie liczby rejsów dostępnych w ramach systemu rezerwacyjnego danego przewoźnika. O podpisaniu poprzedzającego code-share memorandum informowaliśmy w czerwcu.

Izraelska linia udostępni swoje kody na lotach LOT-u do Tel Awiwu z Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Lublina i Rzeszowa. Ponadto kody El Al znajdą się na różnych krajowych połączeniach z siatki LOT-u rozpoczynających się w Warszawie oraz na pięciu trasach zagranicznych: Warszawa - Lwów, - Wilno, - Kowno, - Ryga, - Tallinn.


Dzięki nowemu porozumieniu code-share zawartemu z LOT-em EL AL może poszerzyć ofertę połączeń do Polski i krajów w regionie dostępną dla naszych lojalnych klientów - powiedział Gonen Usishkin, prezes El Al Israel Airlines. - Zacieśniamy relacje między Izraelem i Polską w zakresie m.in. turystyki, dziedzictwa, biznesu, a wiodącą rolę w tym procesie odegrają narodowe linie lotnicze - dodał.

PLL LOT zwraca z kolei uwagę na bardzo duży potencjał turystyczny i biznesowy wynikający z zawartej umowy code-share. Statystyki jasno mówią o tym, że pod względem liczby pasażerów polski i izraelski przewoźnik wspólnie obsługują ponad połowę rynku między tymi krajami.


Z ogromną przyjemnością podpisuję dziś w imieniu LOT-u umowę code-share z linią EL AL, która należy do grona najbezpieczniejszych i najbardziej godnych zaufania przewoźników na świecie - powiedział Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT. - To porozumienie oznacza dla pasażerów poprawę oferty i zwiększenie liczby dostępnych rejsów. Tym samym przyczyniamy się do rozwoju relacji między naszymi krajami - dodał.

LOT chwali się tym, że jest dziś najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie. Przewoźnik oferuje obecnie rozkładową siatkę 106 połączeń. Od początku 2016 roku LOT wprowadził na rynek ponad 60 bezpośrednich rejsów m.in. z Warszawy do Miami, Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark.

fot. mat. prasowegość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie