PLL LOT i El Al z umową code-share

18 grudnia 2018 09:00
3 komentarze
Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały wczoraj (17.12) o zawarciu porozumienia code-share z El Al Israel Airlines. Umowa dotyczy rejsów na trasie Tel Awiwu do Warszawy i portów regionalnych, a także połączeń krajowych w Polsce i wybranych tras na terenie Europy środkowo-wschodniej.
Reklama
Uroczyste zawarcie umowy miało miejsce w siedzibie głównej PLL LOT w Warszawie, przy ul. 17 stycznia. Podpisy pod porozumieniem złożyli prezesi obydwu linii, z ramienia El Al Gonen Usishkin, zaś w imieniu LOT-u Rafał Milczarski. Postanowienia tej umowy wchodzą w życie już od najbliższego czwartku, 20 grudnia. Wraz z tym dniem LOT udostępni swoje kody na połączenia El Al i odwrotnie. Dla pasażerów oznacza to poprawę oferty, a także znaczne zwiększenie liczby rejsów dostępnych w ramach systemu rezerwacyjnego danego przewoźnika. O podpisaniu poprzedzającego code-share memorandum informowaliśmy w czerwcu.

Izraelska linia udostępni swoje kody na lotach LOT-u do Tel Awiwu z Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Lublina i Rzeszowa. Ponadto kody El Al znajdą się na różnych krajowych połączeniach z siatki LOT-u rozpoczynających się w Warszawie oraz na pięciu trasach zagranicznych: Warszawa - Lwów, - Wilno, - Kowno, - Ryga, - Tallinn.


- Dzięki nowemu porozumieniu code-share zawartemu z LOT-em EL AL może poszerzyć ofertę połączeń do Polski i krajów w regionie dostępną dla naszych lojalnych klientów - powiedział Gonen Usishkin, prezes El Al Israel Airlines. - Zacieśniamy relacje między Izraelem i Polską w zakresie m.in. turystyki, dziedzictwa, biznesu, a wiodącą rolę w tym procesie odegrają narodowe linie lotnicze - dodał.

PLL LOT zwraca z kolei uwagę na bardzo duży potencjał turystyczny i biznesowy wynikający z zawartej umowy code-share. Statystyki jasno mówią o tym, że pod względem liczby pasażerów polski i izraelski przewoźnik wspólnie obsługują ponad połowę rynku między tymi krajami.


- Z ogromną przyjemnością podpisuję dziś w imieniu LOT-u umowę code-share z linią EL AL, która należy do grona najbezpieczniejszych i najbardziej godnych zaufania przewoźników na świecie - powiedział Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT. - To porozumienie oznacza dla pasażerów poprawę oferty i zwiększenie liczby dostępnych rejsów. Tym samym przyczyniamy się do rozwoju relacji między naszymi krajami - dodał.

LOT chwali się tym, że jest dziś najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie. Przewoźnik oferuje obecnie rozkładową siatkę 106 połączeń. Od początku 2016 roku LOT wprowadził na rynek ponad 60 bezpośrednich rejsów m.in. z Warszawy do Miami, Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2018-12-18 15:48   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@POZer: jesli LY podrzuci swoich pasazerow przez WAW do VNO, KUN, LWO, POZ, etc., zamiast przesylac ich przez IST do TK, lub sprzeda komus z Izraela trase TLV-KRK zamiast przewozic go do MUC by stamtad polecial LH do KRK, to wg mnie czysty zysk dla LO, nawet jesli LO uzyskuje dodatkowych mzliwosci tranzytu via TLV na LY. Zeszta nie ma tych ostatnich mozliwosci za duzo, moze z wyjatkiem JNB.
gość_1bc3b 2018-12-18 15:26   
gość_1bc3b - Profil gość_1bc3b
#POZer - wielu pasażerów z Izraela boi się latać innymi liniami niż swoje "narodowe" i w pierwszej kolejności wchodzą na stronę El Al. Dla LOTu to ma po prostu przynieść dodatkowych paxów żydowskich na loty do regionów.
POZer 2018-12-18 14:22   
POZer - Profil POZer
Jaki w tyn interes LOTu, gdzie umowa dziala w jedna strone?
Bez umowy i tak na lotach do regionow bylby monopolista
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy