LOT podpisał porozumienie z El Al

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
04 czerwca 2018 20:09
13 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT i izraelski EL AL podpisały memorandum rozpoczynające współpracę między przewoźnikami w zakresie sprzedaży, operacji i szkolenia. Porozumienie ma doprowadzić do podpisania umowy code-share i wzmocnić relacje między Izraelem a Polską.
Reklama

W oparciu o podpisany list intencyjny linie zamierzają nawiązać współpracę code-share. Będzie obejmowała wybrane trasy między miastami w Izraelu i w Polsce – zarówno jeśli chodzi o bezpośrednie połączenia między krajami, jak i połączenia przez wspólne węzły przesiadkowe.

Porozumienie zakłada też, że przewoźnicy będą rozwijać wspólne usługi pasażerskie, żeby zapewnić klientom jak najwięcej możliwości podróżowania i jak najsprawniejszą obsługę pasażerską i bagażową na lotniskach. Linie wyraziły wolę wzmocnienia współpracy również w obszarze wspólnych aktywności marketingowych i promocyjnych.

- Izrael i Polskę łączy długa i wspaniała historia współpracy i partnerstwa. Bardzo się cieszę mogąc w imieniu LOT-u podpisać memorandum z EL AL, jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych linii lotniczych na świecie. Od tego momentu będziemy pracować ręka w rękę by wykorzystać wszystkie synergie między naszymi liniami. W ten sposób zaoferujemy naszym pasażerom jeszcze lepszy serwis i usługi, znacząco przyczyniając się do rozwoju relacji między naszym krajami – mówi Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT. - LOT i EL AL są podobne w wielu aspektach, m.in. floty, siatki połączeń czy skali wykonywanych operacji. Od początku rozmów na temat potencjalnego partnerstwa, współpraca wydawała nam się naturalna i nie mieliśmy wątpliwości, że powinniśmy ją nawiązać dla dobra naszych pasażerów.

- Cieszymy się z rozwoju naszej współpracy z LOT-em. Na przestrzeni kilku ostatnich lat ruch pasażerski między Izraelem a Polską znacząco wzrósł. Planowany code-share pozwoli nam zaoferować jeszcze więcej opcji naszym pasażerów. Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym partnerstwem i z pewnością wspólnie zbadamy każdy obszar potencjalnej współpracy – mówi Michael Strassburger, wiceprezes EL AL do spraw handlowych i branżowych.

Kolejnym krokiem po podpisaniu listu intencyjnego będzie analiza obszarów potencjalnej współpracy i przygotowanie umów definiujących zakres wspólnych działań, jakie zostaną wdrożone w najbliższej przyszłości.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_b1367 2018-06-07 08:50   
gość_b1367 - Profil gość_b1367
gość_8621c: Kraków- Chicago, Rzeszów-Newark otwarto z powodu oszczędzania slotów dla szerokokadłubowców na Okęciu. Jest ich mało i trzeba je oszczędzać dla innych połączeń.
gość_8621c 2018-06-05 17:22   
gość_8621c - Profil gość_8621c
lysy - Takich połączeń które można uznać za polityczne, a mało ekonomicznie uzasadnione jest kilka. Przykłady ? Kraków- Chicago, Rzeszów-Newark
lysypiotr76 2018-06-05 11:34   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Prezes Milczarski zapowiedział, że do 2027 roku, czyli daty uruchomienia CPK narodowa linia może przewieźć między 20 a 30 mln. pax Podkreślił, że noea strategia ma byc ,,biznesowa, nie emocjonalna" więc nie będzie zakładała uruchamiania połączeń lotniczych z innych pobudek niż biznesowe :-) Trochę to dziwna wypowiedź bo nasuwa się odpowiedź że część obecnych połączeń to nie wiem jak je określić: wyborcze ? politycznie poprawne?
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama