×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Recaro wyprodukuje fotele dla LOT-u


Po raz pierwszy firma Recaro dostarczy fotele do boeingów 737 MAX 8 latających dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Dostawa pierwszego samolotu w pełni wyposażonego w nowe siedzenia planowana jest na pierwszy kwartał 2019 r.


Samoloty zostaną wyposażone w nowy model fotela klasy ekonomicznej typu BL3710, ważącego jedynie 12,5 kg. Producent zamontuje je w dziewięciu lotowskich boeinga 737 MAX 8, z których każdy będzie posiadać 186 foteli produkcji Recaro. Nowością w którą wyposażone będą siedzenia jest uchwyt na urządzenia elektroniczne np. na tablety. 

Wymiana foteli na inne wiąże się zapewne z wadliwością tych, które służą obecnie, a pochodzą od innego producenta. W pierwszym półroczu donoszono o licznych złamaniach podłokietników. Dodatkowo ciężar wykorzystanych foteli był zbyt duży. Jak tłumaczył wtedy Rafał Milczarski, szef PLL LOT, wyboru takiego dokonano ze względu na ówczesny brak alternatywy. 

- Takie zakupy można ocenić dopiero po czasie. Będę z foteli zadowolony, jeśli producent poradzi sobie z uszkodzeniami. A jak nie, to będzie miał jesień średniowiecza - zapowiadał wtedy prezes, w rozmowie z Gazetą Wyborczą. 


Za produkcję nowych foteli odpowiedzialny będzie polski zakład firmy Recaro mieszczący się w Świebodzinie. 30 listopada br. oddział ten wzbogacił się także o nowoczesną szwalnię, na otwarciu której pojawił się m.in. sam prezes LOT-u.

RECARO Aircraft Seating jest jednym z trzech największych na świecie producentów siedzeń lotniczych i niekwestionowanym liderem na światowym rynku foteli w klasie ekonomicznej.

fot. mat. prasowegość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie