×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nordica zamyka dwie trasy z Groningen


Tylko do 28 grudnia br. Nordica oferowała będzie bezpośrednie rejsy z Groningen do Kopenhagi i Monachium. To oznacza rozwiązanie bazy przewoźnika na tym holenderskim lotnisku.


Baza operacyjna została ustanowiona 26 marca br. Przewoźnik umieścił w niej jednego bombardiera CRJ700. Dzięki temu możliwe stało się zwiększenie liczby rejsów do Kopenhagi (do 10 w tygodniu, obowiązywała umowa interline z SAS-em) i otwarcie dwóch tras: do Monachium (5 razy w tygodniu) i Brukseli (6 razy w tygodniu). Połączenie do stolicy Belgii zniknęło z rozkładu wcześniej. Warto także dodać, że część rejsów z Groningen wykonywanych było ostatnio przez samoloty wynajmowane od bmiRegional.


Likwidacja rejsów z Holandii to kolejne cięcia w siatce estońskiej linii, w której 49 proc. udziałów ma LOT. Wcześniej podano informację o rezygnacji z lotów między Tallinnem a Amsterdamem, Oslo i Petersburgiem. Przewoźnik krok ten tłumaczył względami finansowymi.

fot. mat. prasowegość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie