Nordica rezygnuje z trzech tras

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
16 listopada 2018 09:00
3 komentarze
W styczniu Nordica skasuje trzy trasy z Tallina - do Sankt Petersburga, Oslo i Amsterdamu. Decyzja ta spowodowana jest niesatysfakcjonującymi wynikami przewozowymi.
Reklama

Hannes Saarpuu, szef Nordic Aviation Group, stwierdził, że zamknięcie tras do Petersburga i Amsterdamu wynika z ograniczonego popytu, podczas gdy zamknięcie trasy do Oslo jest wynikiem ostrej konkurencji, przez co loty do stolicy Norwegii, w sytuacji gdy linia stanowiła dopiero trzecią siłę na tej trasie, stały się finansowo nieopłacalne.

- To oczywiste, że lepiej jest wydawać pieniądze na projekty, które są opłacalne i poprawiają nasze wyniki finansowe - powiedział Saarpuu. - Musimy przede wszystkim osiągnąć zysk, tak jak każda inna firma, a korekty, których dokonujemy w naszej siatce połączeń, pomogą nam to osiągnąć. Konieczność reagowania na zmiany na rynku jest ważnym czynnikiem zapewniającym długoterminowy sukces - dodał.

Pasażerowie, którzy mieli wykupione bilety, będą mieli zapewnione alternatywne połączenia. Informację na temat praw pasażerów i sposobu postępowania w takiej sytuacji można znaleźć na stronie internetowej Nordiki.


W ciągu trzech lat działalności Nordica stała się jedną z najbardziej konkurencyjnych linii lotniczych w regionie i największą linią lotniczą w historii Estonii. W pierwszych dziesięciu miesiącach bieżącego roku przewoźnik obsłużył prawie 600 tys. podróżnych, co oznacza ponad 20-proc. wzrost liczby pasażerów w porównaniu do tego samego okresu w 2017 roku.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_47811 2018-11-19 11:34   
gość_47811 - Profil gość_47811
Bardzo dobrze ! Stale trzeba korygowac rynek latania i oferowac cos nowego.Estonia to tylko niecale 2 mln.mieszkancow,wiec potencjal jest mniejszy
jjemiolo 2018-11-16 19:14   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@af8c9: moze to co piszesz albo LOT chce ich samoloty?
gość_af8c9 2018-11-16 13:38   
gość_af8c9 - Profil gość_af8c9
Czyżby Nordica się już zwijała ?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama