LOT: Częściej do Kanady i USA

4 grudnia 2018 11:10
21 komentarzy
Od czerwca przyszłego roku LOT zwiększy częstotliwość na trasach w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Ta zmiana, która stanowi wyjście naprzeciw potrzebom pasażerów, jest możliwa dzięki zaplanowanym na przyszły rok dostawom nowych Dreamlinerów.
Reklama
Po ogłoszeniu połączenia do Miami, dokąd LOT będzie wykonywał połączenia od 1 czerwca cztery razy w tygodniu, polski przewoźnik kontynuuje ekspansję na rynku północnoamerykańskim. Zmiany dotyczą okresu od czerwca przyszłego roku dla następujących rejsów dalekodystansowych z Warszawy:
  • Toronto: wzrost z 9 do 12 razy w tygodniu;
  • Los Angeles: wzrost z 6 do 7 razy tygodniowo;
  • Newark: wzrost z 4 do 5 razy w tygodniu (oprócz tego utrzymane zostaną rejsy z Rzeszów-Newark raz w tygodniu).
Zwiększenie częstotliwości jest możliwe dzięki zaplanowanemu na przyszły rok rozwojowi floty dalekodystansowej, a konkretnie dostawom kolejnych samolotów szerokokadłubowych zamówionych u Boeinga. Dzisiaj LOT ma w swojej flocie 11 Dreamlinerów, z czego osiem w wersji 787-8 (z 252 fotelami dla pasażerów) i trzy 787-9 (294 fotele). Do końca przyszłego roku Dreamlinerów we flocie LOT-u ma być łącznie 15, co pozwoli przewoźnikowi na wzrost możliwości przewozowych o 40 proc.


Dostawy czterech kolejnych samolotów – w większej wersji 787-9 - planowane są w przyszłym roku, z czego trzech pierwszych do końca maja. Nowe samoloty będą latały z pasażerami przede wszystkim na trasach z Warszawy: do Seulu, Tokio-Narity, Pekinu i Chicago (na tej ostatniej trasie także z Krakowa). Ich wejście do służby umożliwi skierowanie innych maszyn tego typu właśnie do Toronto, Los Angeles i Newark.

- Zwiększenie częstotliwości na tych trasach to bardzo dobra wiadomość dla pasażerów. Ameryka Północna, czyli Stany Zjednoczone i Kanada, to nasze kluczowe rynki dalekodystansowe. Poprawa oferty pasażerskiej na tych kierunkach wpisuje się w obowiązującą strategię LOT-u na lata 2016-2020, która zakłada rozwój portu przesiadkowego na Lotnisku Chopina w Warszawie – mówi Robert Ludera, dyrektor Biura Siatki LOT-u.

LOT posiada dziś w swojej ofercie 14 połączeń dalekiego zasięgu, z czego dziewięć do Ameryki Północnej. LOT oferuje dziś rejsy z Warszawy: do Nowego Jorku-JFK, Newark, Chicago, Los Angeles, Miami, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru, a oprócz tego z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Chicago i Nowego Jorku-JFK. Trasa Warszawa-Los Angeles to w tej chwili najdłuższe rozkładowe połączenie LOT-u: podróż trwa 12 godzin i 20 minut, a dystans wynosi prawie 9,7 tys. km.

LOT ma w swojej regularnej ofercie 105 kierunków, co oznacza, że od początku 2016 r. ich liczba wzrosła o 64. W 2017 r. LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, czyli o ponad jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. W tym roku przewoźnik spodziewa się wyniku 8,9 mln pasażerów, żeby w 2019 r. przekroczyć barierę 10 mln. Dla LOT-u pracuje dziś 3 tys. osób w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.
Bilety na rejsy m.in. do Toronto, Los Angeles i Newark są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, m.in. na stronie www.lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_7c41c 2018-12-05 23:39   
gość_7c41c - Profil gość_7c41c
gość_44627
Za daleko od Twojej wsi żebyś mógł ujrzeć na własne oczy ale skoro masz internet to zerknij tam, jakoś Ci to przybliży :-)
gość_ec29c 2018-12-05 18:57   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@lysypiotr76

Dla dla mnie LOT mógłby w ogóle nie latać z Krakowa. To czwarta/piąta linia w zasadzie nic nie wnosząca. Natomiast jednocześnie lotnisko powinno zostać przekazane samorządowi, zmianie powinny ulec umowa z Turcją, która blokuje Turkisha i umowy z Białorusią i Rosją, by Wizz mógł latać z Krakowa do Mińska, Moskwy i Petersburga.

Podobne problemy będą mieć inni. Choćby bardzo dynamicznie zaczął rozwijać się Wrocław i jemu też będą rzucane kłody pod nogi.

Poza tym projekt CPK ma głownie służyć likwidacji nierentownych krajówek. Więc niech LOT zlikwiduje je sobie bez wywalania 50 mld z funduszy ogólnopolskich.
gość_0da90 2018-12-05 15:04   
gość_0da90 - Profil gość_0da90
@lysypiotr76 Polska to nie tylko Warszawa, a naturalnie duże potoki z dawnej Galicji to fakt.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy