×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bruksela-Zaventem w październiku na minusie


Z głównego lotniska w Brukseli skorzystało w minionym miesiącu 2,18 mln pasażerów. To o 2,4 proc. mniej niż rok wcześniej w tym samym okresie. Spadek to efekt strajków firmy Aviapartner, która obsługuje większość przewoźników oferujących połączenia europejskie z i na stołeczne lotnisko Belgii.Problemy z handlingiem nie dotknęły w takim stopniu rejsów dalekodystansowych, które obsługuje Swissport. Dzięki temu w tym segmencie poleciało o 11 proc. pasażerów więcej niż w październiku 2017 r.

W Brukseli-Zaventem obsłużono w omawianym okresie nieco ponad 20 tys. startów i lądowań (-4,9 proc.). Przeładowano także 59,7 tys. ton towarów, w tym 43,2 tys. ton stanowił fracht lotniczy. 10,9 tys. ton odprawiono w ramach segmentu full freighter (-17,4 proc.), 19,2 tys. ton - integrator (-0,7 proc.) i 13,1 tys. ton - belly cargo (+4,8 proc.).


W omawianym miesiącu drugie lotnisko obsługujące stolicę Belgii - Brussels South Charleroi Airport - zarejestrowało 752 tys. podróżnych (+9 proc.). Wynik ten jest rekordowy. 

fot. Dominiki Sipinskigość_6f0f1 - Profil
gość_6f0f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie