Stansted ze zgodą na zwiększenie przepustowości

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
21 listopada 2018 09:10
1 komentarz
Lokalne władze wyraziły zgodę na wdrożenie na lotnisku Londyn Stansted planu zwiększenia przepustowości pasażerskiej do 43 mln rocznie. Oznaczałoby to wzrost o 23 proc. w stosunku do obecnego limitu 35 mln pasażerów, których może obsłużyć teraz lotnisko.
Reklama

Lotnisko w Stansted, które rocznie obsługuje 27 mln pasażerów ogłosiło 14 listopada br., że plany podniesienia limitu zostały zaaprobowane przez radę dystryktu Uttlesford.

- Dzisiejsza decyzja jest dla portu lotniczego w Stansted i współpracujących z nami linii lotniczych długoterminowym potwierdzeniem, że musimy powziąć kolejne decyzje dotyczące inwestycji na lotnisku. Jest to także ważne dla lokalnych społeczności potwierdzenie, że w przyszłości będzie miał miejsce zrównoważony i zauważalny rozwój portu - powiedział Ken O'Toole, dyrektor zarządzający lotniska w Stansted. - Wzrost liczby pasażerów pozwoli wzmocnić rozwój gospodarczy naszego regionu i zapewni około 5 tys. nowych miejsc pracy na lotnisku - dodał O'Toole.


Według zapewnień przedstawianych przez władze portu lotniczego Stansted wzrost przepustowości nie będzie generował większej liczby operacji, a także nie zmieni obowiązujących obecnie norm dotyczących poziomu hałasu. Plan wykorzystania większego limitu opierał się będzie w najbliższej dekadzie na przyciąganiu większej liczby lotów dalekodystansowych operujących do szybko wzrastających rynków takich jak Chiny, Indie i USA.

Lotnisko Stansted jest obecnie trzecim największym lotniskiem w Londynie i czwartym w całej Wielkiej Brytanii. Oferuje ono głównie krótkodystansowe loty do ponad 190 miejsc w 38 krajach.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_b9791 2018-11-22 10:00   
gość_b9791 - Profil gość_b9791
Według zapewnień przedstawianych przez władze portu lotniczego Stansted wzrost przepustowości nie będzie generował większej liczby operacji,

23 procent więcej pasażerów ale zero operacji więcej. Chyba w Anglii też sądzą że ciemny lud wszystko kupi. Ryanair nie zacznie latać do wspomnianych Chin więc niech ktoś mi powie jak nie generując większego ruchu dołożyć do istniejących połączeń chińskie kierunki?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama