×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Stansted ze zgodą na zwiększenie przepustowości


Lokalne władze wyraziły zgodę na wdrożenie na lotnisku Londyn Stansted planu zwiększenia przepustowości pasażerskiej do 43 mln rocznie. Oznaczałoby to wzrost o 23 proc. w stosunku do obecnego limitu 35 mln pasażerów, których może obsłużyć teraz lotnisko.



Lotnisko w Stansted, które rocznie obsługuje 27 mln pasażerów ogłosiło 14 listopada br., że plany podniesienia limitu zostały zaaprobowane przez radę dystryktu Uttlesford.

- Dzisiejsza decyzja jest dla portu lotniczego w Stansted i współpracujących z nami linii lotniczych długoterminowym potwierdzeniem, że musimy powziąć kolejne decyzje dotyczące inwestycji na lotnisku. Jest to także ważne dla lokalnych społeczności potwierdzenie, że w przyszłości będzie miał miejsce zrównoważony i zauważalny rozwój portu - powiedział Ken O'Toole, dyrektor zarządzający lotniska w Stansted. - Wzrost liczby pasażerów pozwoli wzmocnić rozwój gospodarczy naszego regionu i zapewni około 5 tys. nowych miejsc pracy na lotnisku - dodał O'Toole.


Według zapewnień przedstawianych przez władze portu lotniczego Stansted wzrost przepustowości nie będzie generował większej liczby operacji, a także nie zmieni obowiązujących obecnie norm dotyczących poziomu hałasu. Plan wykorzystania większego limitu opierał się będzie w najbliższej dekadzie na przyciąganiu większej liczby lotów dalekodystansowych operujących do szybko wzrastających rynków takich jak Chiny, Indie i USA.

Lotnisko Stansted jest obecnie trzecim największym lotniskiem w Londynie i czwartym w całej Wielkiej Brytanii. Oferuje ono głównie krótkodystansowe loty do ponad 190 miejsc w 38 krajach.

fot. mat. prasowe



gość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie