Qatar: więcej lotów na trasach sezonowych i większe samoloty

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
20 listopada 2018 10:07
Od najbliższego sezonu letniego Qatar Airways ponownie będzie oferować kilka wakacyjnych tras. Z koeli do największego portu lotniczego Niemiec poleci większym samolotem.
Reklama

W maju 2019 roku Qatar Airways wznowi 4 bezpośrednie sezonowe połączenia z Międzynarodowego Portu Lotniczego Doha-Hamad, a dodatkowo zwiększy ich częstotliwość względem poprzedniego sezonu letniego. Będą to połączenia do Antalyi i Bodrum w Turcji (po 3 razy w tygodniu), Malagi w Hiszpanii (4 razy w tygodniu) i Mykonos w Grecji (5 razy w tygodniu).

Na lotach do Antalyi użytkowane będą airbusy A330 zamiast obecnych do ubiegłego lata airbusów A320, z kolei podczas podróży do Malagi większy boeing 777 zastąpi model 787-8. Pozostałe połączenia będą obsługiwane airbusami A320. Qatar Airways podkreśla, że te kierunki lotów cieszą się szczególnym powodzeniem wśród turystów.

- Zapotrzebowanie na bezpośrednie loty do tych gorących turystycznych miejsc było w zeszłym sezonie bardzo duże. Dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani, że nie tylko przywrócimy te połączenia, ale także dodamy dodatkowy lot w tygodniu w rozkładzie do Antalyi, Bodrum i Mykonos. Cieszymy się także, że mamy możliwość pokazać jak bardzo zależy nam na jak najlepszej ofercie skierowanej do pasażera, poprzez wprowadzenie większego A330 w Antalyi oraz o wiele bardziej przestronnego i wydajnego 777 w lotach do Malagi - powiedział Akbar Al-Baker, prezes Qatar Airways.


Malaga, brama do Costa del Sol, jest trzecim połączeniem Qatar Airways w Hiszpanii, po Madrycie oraz Barcelonie. Loty do tego przybrzeżnego miasta będą obsługiwane od 29 maja do 29 września w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę.

Antalya jest jednym z bardziej znanych i najchętniej uczęszczanych tureckich kurortów. Z Dohy polecieć będzie tam można od 24 maja do 29 września w środy, piątki i niedziele.

Bodrum znane jest przede wszystkim ze swoich plaż. Loty odbywać się będą od 25 maja do 28 września we wtorki, czwartki i soboty.

Mykonos stało się w ostatnich latach jednym z najmodniejszych miejsc w Grecji. Będzie to trzecie miasto w kraju w siatce Qatar, po Atenach i Salonikach. Na wyspę będzie można się dostać od 22 maja do 29 września w poniedziałek, środę, czwartek, sobotę i niedzielę.

Ponadto, katarski przewoźnik zdecydował, że od 31 marca 2019 roku jeden z dwóch lotów dziennie do Frankfurtu w Niemczech (QR67) wykonywany będzie modelem Airbus A380, który zastąpi boeinga 777. Druga rotacja dziennie bez zmian będzie obsługiwana modelem 777. Liczba dostępnych miejsc zwiększy się o 23 procent.

- Jesteśmy zachwyceni, że możemy zapewnić pasażerom podróżującym z i do Frankfurtu, jednego z naszych kluczowych kierunków w Europie, komfort oferowany na pokładzie airbusa A380. Poprzez zamianę samolotu zwiększy się ilość miejsc na tej trasie zapewniając większą elastyczność dla pasażerów w planowaniu ich podróży. Dowodzi to niesłabnącego poświęcenia Qatar Airways w rozbudowie europejskiej siatki połączeń. Nie możemy się doczekać, by powitać pasażerów na pokładzie - dodał Al-Baker.


Lot QR67 startuje z Kataru codziennie o 8:05 czasu lokalnego, a we Frankfurcie ląduje o 13:40. W drogę powrotną zabiera pasażerów o 17:35, by dotrzeć do Dohy 35 minut po północy.

Dzięki tym zmianom, pasażerowie podróżujący do stolicy finansowej Niemiec będą mieli możliwość skorzystania z 8 miejsc w pierwszej klasie znajdujących się na pokładzie airbusa. Ten produkt przewoźnika zyskał na świecie ogólne uznanie podróżujących, którzy chwalą m. in. składane do pozycji leżącej fotele i świetny serwis podczas lotu. Na pokładzie do dyspozycji pasażerów pozostaje także Wi-Fi.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama