×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UAC: W ciągu 20 lat potrzeba będzie ponad 40 tysięcy nowych samolotów


UAC szacuje, że zapotrzebowanie na nowe samoloty w latach 2018-2037 sięgnie 43,6 tys. egzemplarzy o wartości ponad 6 bilionów dolarów amerykańskich.


Raport został przedstawiony podczas pierwszego dnia China International Airshow w Zhuhai w Chinach.

Według UAC, w ciągu najbliższych 20 lat obrót będzie rósł średnio o 4,6 proc. rocznie.  Samoloty wąskokadłubowe ze 110 i więcej miejscami na pokładzie będą cieszyły się największą popularnością, stanowiąc 68 proc. wszystkich nowych samolotów pozyskiwanych w tym czasie. Jednocześnie ich wartość została określona na 56 proc. wartości ogółu, przy uwzględnieniu obecnych cen rynkowych. 


Popyt na samoloty szerokokadłubowe to niespełna osiem tysięcy maszyn, czyli 40 proc. wartości nowych samolotów, natomiast zapotrzebowanie na niewielkie odrzutowce z liczbą miejsc na pokładzie z przedziału 30-110 sięgnie ok. 4 tys. samolotów - to 3,1 proc. wartości rynkowej. Popyt na samoloty turbośmigłowe szacowany jest z kolei na 2,2 tys. egzemplarzy.

Badania oparte są na własnej metodologii UAC i wybranych modelach matematycznych. Pokazują przewidywania rosyjskiej spółki dotyczące rozwoju transportu lotniczego i popytu na nowe samoloty komercyjne. Perspektywy rynkowe zawierają dane dotyczące aktualnej floty, zamówień i prognozy gospodarcze dla wszystkich regionów świata oraz osobno dla Rosji i Chin.


gość_2382d - Profil
gość_2382d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie