×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Fiasko akcji protestacyjnej w PLL LOT


Strajk załogi LOT okazał się niepowodzeniem związków zawodowych. Akcja związkowców nie spowodowała odwołania ani jednego rejsu.


Rozpoczęty dzisiaj z samego rana strajk dwóch związków zawodowych w LOT okazał się ich porażką. Od początku akcji protestacyjnej tj. od 5.00 do chwili ukazania się niniejszej informacji żaden zaplanowany rejs nie został odwołany.

-  Wylotowa fala poranna LOT-u z Lotniska Chopina odbyła się bez zakłóceń, samoloty wyleciały o czasie. Kolejne wyloty też nie są zagrożone. Z naszych danych operacyjnych wynika, ze mamy obsadzone wszystkie rejsy co najmniej do jutra - powiedział Konrad Majszyk z biura prasowego narodowego przewoźnika.   
 

Dotychczas ok. 10 pilotów i członków personelu pokładowego zadeklarowało, że w związku z nielegalną akcją przystępują do strajku. 

Liczba osób przebywających na zwolnieniach lekarskich wynosi ok. 100 czyli wzrost nie jest znaczący (zwykle jest średnio 80) Zwolnienia będą weryfikowane. Załogom, które odmówią wykonania rejsu, grożą konsekwencje związane z udziałem w nielegalnym strajku. Takie możliwości daje nam prawo. Decyzje w tej sprawie nie zostały podjęte, nie chodzi bowiem o to, żeby kogokolwiek straszyć. Głęboko wierzymy w rozsądek naszych profesjonalnych załóg. Apelujemy do nich o kierowanie się argumentami merytorycznymi, a nie emocjami - dodaje Majszyk.

Protest związkowców w siedzibie LOT-u był bardziej pikietą niż strajkiem. Fiasko dzisiejszej akcji stawia pod znakiem zapytania siłę związków zawodowych i ich znaczenie dla pracowników LOT-u. Związkowcy powinni poważnie zastanowić się nad strategią swoich działań, bo wygląda na to, że nie jest ona podzielana przez zdecydowana większość załogi. 

Natomiast prezes Milczarski dostał dziś od związków prezent i może spokojnie kontynuować swoją politykę zarządzania personelem. Jak widać nie ma dziś wśród załogi LOT-u chęci do wymuszania jej zmian. gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie