Fiasko akcji protestacyjnej w PLL LOT

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
18 października 2018 13:55
19 komentarzy
Strajk załogi LOT okazał się niepowodzeniem związków zawodowych. Akcja związkowców nie spowodowała odwołania ani jednego rejsu.
Reklama

Rozpoczęty dzisiaj z samego rana strajk dwóch związków zawodowych w LOT okazał się ich porażką. Od początku akcji protestacyjnej tj. od 5.00 do chwili ukazania się niniejszej informacji żaden zaplanowany rejs nie został odwołany.

- Wylotowa fala poranna LOT-u z Lotniska Chopina odbyła się bez zakłóceń, samoloty wyleciały o czasie. Kolejne wyloty też nie są zagrożone. Z naszych danych operacyjnych wynika, ze mamy obsadzone wszystkie rejsy co najmniej do jutra - powiedział Konrad Majszyk z biura prasowego narodowego przewoźnika.

Dotychczas ok. 10 pilotów i członków personelu pokładowego zadeklarowało, że w związku z nielegalną akcją przystępują do strajku.

- Liczba osób przebywających na zwolnieniach lekarskich wynosi ok. 100 czyli wzrost nie jest znaczący (zwykle jest średnio 80) Zwolnienia będą weryfikowane. Załogom, które odmówią wykonania rejsu, grożą konsekwencje związane z udziałem w nielegalnym strajku. Takie możliwości daje nam prawo. Decyzje w tej sprawie nie zostały podjęte, nie chodzi bowiem o to, żeby kogokolwiek straszyć. Głęboko wierzymy w rozsądek naszych profesjonalnych załóg. Apelujemy do nich o kierowanie się argumentami merytorycznymi, a nie emocjami - dodaje Majszyk.

Protest związkowców w siedzibie LOT-u był bardziej pikietą niż strajkiem. Fiasko dzisiejszej akcji stawia pod znakiem zapytania siłę związków zawodowych i ich znaczenie dla pracowników LOT-u. Związkowcy powinni poważnie zastanowić się nad strategią swoich działań, bo wygląda na to, że nie jest ona podzielana przez zdecydowana większość załogi.

Natomiast prezes Milczarski dostał dziś od związków prezent i może spokojnie kontynuować swoją politykę zarządzania personelem. Jak widać nie ma dziś wśród załogi LOT-u chęci do wymuszania jej zmian.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2aadf 2018-10-20 19:13   
gość_2aadf - Profil gość_2aadf
gość_67357 Jesteś agresywny wobec ludzi o innych poglądach. Z pewnością jesteś wielkim zwolennikiem tolerancji prawda?

Co do Możejek, to te kilkanaście straconych lat to jest wielkie oskarżenie pod adresem poprzedników obecnej ekipy. Ci dali radę uzdrowić sytuację w rok, tamtym nie przeszkadzała ona przez kilkanaście lat. Nie sądzisz, że to mógł być normalny sabotaż gospodarczy, żeby uzasadniać "nieopłacalność Możejek"? Cały kłopot w tym, że teraz okazuje się, że Możejki są opłacalne, LOT jest opłacalny. Że są bezprecedensowe wzrosty konsumpcji oleju napędowego daleko wykraczające za wzrost PKB. Ludzie zaczynają się zastanawiać dlaczego teraz można, a przedtem: "piniendzy ni ma i ni będzie".
gość_bd982 2018-10-19 11:28   
gość_bd982 - Profil gość_bd982
co za kompromitujący tekst redaktora. Rozumię że za parę srebrników (kilka darmowych biletów od prezesa) warto pisać takiego paszkwila. Nawet jak nie wyświetlisz tego to i tak przeczytasz. A prezio juz ma pelno w portkach bo usluzne zalogi sie koncza. pozdrawiam
gość_c912d 2018-10-19 10:51   
gość_c912d - Profil gość_c912d
Żelazna logika. Czy do strajkujących policjantów, strażaków, nauczycieli, pielęgniarek, ratowników mówicie żeby się zwolnili a nie absorbowali sobą całej Polski? Ja sobie poradzę poza LOTem ale co mają zrobić lotnicy/stewy/personel naziemny w okolicach 50 lat?
To jest dopiero ciekawe, że cały naród może strajkować, a PLL LOT nie. Naprawdę chcecie, żeby o Wasze bezpieczeństwo dbali przemęczeni ludzie, którzy zarabiają po 3 tys na rękę (bo takie są zarobki pracowników naziemnych)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama