Air France prezentuje nowe kabiny klasy ekonomicznej i premium

28 września 2018 09:00
1 komentarz
Podczas targów turystycznych IFTM Top Resa, Air France zaprezentowały nowy wygląd swojej klasy ekonomicznej i ekonomicznej premium. Produkt będzie wprowadzany na rynek od stycznia 2019 r.
Reklama
W ramach zmian w wyglądzie i w wyposażeniu kabin, Air France wymieni fotele na nowy model, zmienić mają się też elementy serwisu pokładowego, osobiste ekrany przy fotelach i sam wystrój. Przewoźnik deklaruje, że dużą uwagę postawi na detale i obiecuje m.in pokładowy internet.

Jak czytamy w informacji prasowej - w pierwszej kolejności w nowy produkt zostanie wyposażonych 15 Airbusów A330, a docelowo rewitalizacja kabin ma objąć całą długodystansową flotę francuskiego przewoźnika. Inwestycja warta 150 mln euro ma na celu zapewnienie podróżnym większego komfortu i poprawę doświadczeń wyniesionych z podróży Air France.

- Dzisiaj świętujemy wprowadzenie na rynek nowych produktów i usług, które będą dostępne w kabinach Klasy Ekonomicznej i Ekonomicznej Premium na lotach dalekiego zasięgu. Oddajemy do użytku zupełnie zmodernizowane kabiny, aby nasi pasażerowie mogli doświadczyć jeszcze bardziej komfortowych i relaksujących podróży. Ta inwestycja w produkt pokładowy w samolotach Airbus A330 warta 150 milionów euro jest kolejnym, ważnym krokiem w naszej długofalowej strategii dotyczącej standardu podróży, którą realizujemy od 2014 roku - powiedziała Anne Rigail, wiceprezes ds. Klienta w Air France.

Klasa ekonomiczna

Fotele, które zostaną zamontowane w przebudowanych kabinach klasy ekonomicznej, mają charakteryzować się zwiększoną odległością między podłokietnikami (44 cm), szerokim, wzmocnionym specjalną pianką, siedziskiem, oparciem odchylanym do 118 stopni, przestrzenią na nogi wynoszącą 79 cm, większymi stolikami, czy ekranami dotykowymi najnowszej generacji o przekątnej 11,7 cala. Dzięki zapewnieniu dostępu do portów USB i gniazdek elektrycznych, pasażerowie mają mieć możliwość korzystania z urządzeń elektronicznych przez cały czas trwania lotu. Ponadto, podróżni nadal będą otrzymywać słuchawki, które pozwolą korzystać z systemu IFE.


Zmiana wystroju kabiny klasy ekonomicznej ma natomiast polegać na wprowadzeniu w zagłówki foteli i na poduszki kabinowe ciemnoniebieskiej, monochromatycznej tkaniny z symbolem marki Air France. Przewoźnik podkreśla też drobne zmiany wprowadzone na pozostałych produktach - takich jak czerwony, miękki koc w barwach linii oraz maska na oczy, zdobiona wzorami mającymi nawiązywać to kierunków, do których operuje linia.

Klasa ekonomiczna premium

Klasę ekonomiczną premium zmodernizowano z myślą o uzyskaniu dodatkowej przestrzeni dla pasażerów. W ramach wymiany foteli podróżujący w tej klasie zyskają m.in. oparcie w sztywnej obudowie, które ma służyć temu by pasażerowie nie naruszali swojej przestrzeni osobistej nawet po całkowitym rozłożeniu fotela, możliwość odchylenia oparcia do 130 stopni, miękkie, wygodne siedzisko fotela o szerokości 48.3 cm – według deklaracji linii najszersze na rynku w swojej klasie, system podparcia lędźwiowego, który dostosowuje kształt oparcia do fizjonomii pasażera, dodatkowe schowki na bagaże podręczne, nowoczesny 13,3-calowy ekran HD czy szersze, skórzane podłokietniki. Odległość między poszczególnymi rzędami foteli ma wynosić 102 cm.

W klasie premium każdy fotel będzie wyposażony w dwa - a nie jeden jak w klasie ekonomicznej - porty USB i gniazdko elektryczne, a pasażerowie będą mogli korzystać z pokładowego Wi-Fi i indywidualnego systemu rozrywki, na który składać się będzie 1200 godzin rozrywki w postaci filmów, muzyki, gier oraz zajęć medytacyjnych.
W zmienionej kabinie klasy ekonomicznej premium zestaw do spania składać się będzie z czerwonej puchowej poduszki i granatowego koca. Pasażerom tej klasy Air France zaoferuje również zestawy kosmetyków i akcesoriów podróżnych.

Zmiana obejmie także serwis

Poza wymianą foteli oraz zmianą kolorystyki i wystroju kabin, Air France wprowadzi liczne drobiazgi umilające podróż. Zaraz po wejściu na pokład pasażerowie mają być witani „oshibori” – czyli małym, wilgotnym ręcznikiem do odświeżenia, znanym z tradycji japońskiej. Jeszcze przed startem podróżni mają także otrzymać aperitif w postaci szampana, w nowo zaprojektowanych kieliszkach.
Posiłki w czasie lotu będą serwowane na nowej zastawie projektu Eugeni Quillet. Przewoźnik będzie je utrzymywać w tradycyjnym francuskim stylu. Pasażerowie klasy ekonomicznej otrzymają przystawkę, danie główne, deser i sery. W kabinie ekonomicznej premium przystawka i deser mają natomiast nawiązywać do menu klasy biznes. W obu klasach posiłkom towarzyszyć będą francuskie wina.


Na lotach dłuższych niż 8,5 godziny, poza tradycyjnym serwisem pokładowym, pasażerowie spróbują przekąsek „My Little Gourmandises”, dostępnych w barach samoobsługowych na pokładzie.

Dodatkowo podczas długich lotów – od 8,5 do 10,5 godzin, drugi posiłek – najczęściej śniadanie – będzie oferowane w praktycznej torbie "Bon Appétit", która ma zawierać zestaw przekąsek, do zjedzenia w samolocie lub zabrania na później.
Ostatnim z wprowadzanych akcentów mają być, przewidziane na zakończenie podróży, cukierki we francuskim stylu, którymi pasażerowie zostaną poczęstowani w ramach drobnego podziękowania za wspólny lot.
Nowości będzie można doświadczyć podróżując w przyszłym roku na wybranych trasach międzykontynentalnych Air France w klasach ekonomicznej i ekonomicznej premium.

fot. materiały prasowe

Ostatnie komentarze

adam1987 2018-09-28 11:20   
adam1987 - Profil adam1987
Te sztywne obudowy podłokietników od strony korytarzy w klasie ekonomicznej to jakaś głupota, przecież przy tak długim locie to będzie bardzo niewygodne, nawet nóg nie będzie można wyciągnąć w bok, a to się przydaje szczególnie jak się jest wysokim.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy