Po korzystnym wyroku Ryanair rozważa rozwój we Francji

20 września 2018 13:40
Sąd Najwyższy we Francji wydał dziś (19.09) kasację wyroku w sprawie zatrudnienia personelu pokładowego przez Ryanaira w Marsylii w 2012 roku. Sąd anulował również wszystkie wyroki skazujące.
Reklama
W 2014 roku sąd w Aix-en-Provence nałożył dotkliwą karę Ryanaira za nieprzestrzeganie prawa pracy we Francji.

Zgodnie z wyrokiem w sprawie "A Rosa", narodowe urzędy obsługujące świadczenia społeczne nie mogą wymagać, by pracodawca opłacał składki za pracowników zatrudnionych w sektorze transportu międzynarodowego tymczasowo zbazowanych w jednym kraju, jeśli równocześnie opłaca ich składki w kraju stałej bazy.W praktyce sprawa dotyczyła tymczasowych przenosin pracowników Ryanaira do bazy w Marsylii na sezon letni. Przez resztę roku byli oni zatrudnieni w Irlandii i mieli tam w pełni oskładkowane umowy o pracę. Jednak Francuski Urząd Ubezpieczeń Społecznych dotąd odmawiał akceptowania wystawionych w Irlandii certyfikatów i wymagał, by w momencie przenosin pracowników do Francji Ryanair zaczął tam również odprowadzać składki.

- Z zadowoleniem przyjmujemy orzeczenie Sądu Najwyższego we Francji, które toruje drogę do rozważenia ponownego wejścia na francuski rynek. Współpracujemy z francuskimi lotniskami i francuskim Ministerstwem Pracy, co, jak mamy nadzieję, doprowadzi do uruchomienia przez Ryanair baz we Francji, gdzie piloci i personel pokładowy będzie płacił podatki na francuskich zasadach – powiedział Eddie Wilson z Ryanair.

Przedstawiciele linii mają nadzieję, że decyzja doprowadzi do szybkiego i pozytywnego zakończenia spraw karnych i zwrotu nawet 13 mln euro, które przewoźnik musiał zapłacić tytułem podatku socjalnego w 2014 i 2017 roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy