×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Po korzystnym wyroku Ryanair rozważa rozwój we Francji


Sąd Najwyższy we Francji wydał dziś (19.09) kasację wyroku w sprawie zatrudnienia personelu pokładowego przez Ryanaira w Marsylii w 2012 roku. Sąd anulował również wszystkie wyroki skazujące.


W 2014 roku sąd w Aix-en-Provence nałożył dotkliwą karę Ryanaira za nieprzestrzeganie prawa pracy we Francji.

Zgodnie z wyrokiem w sprawie "A Rosa", narodowe urzędy obsługujące świadczenia społeczne nie mogą wymagać, by pracodawca opłacał składki za pracowników zatrudnionych w sektorze transportu międzynarodowego tymczasowo zbazowanych w jednym kraju, jeśli równocześnie opłaca ich składki w kraju stałej bazy. W praktyce sprawa dotyczyła tymczasowych przenosin pracowników Ryanaira do bazy w Marsylii na sezon letni. Przez resztę roku byli oni zatrudnieni w Irlandii i mieli tam w pełni oskładkowane umowy o pracę. Jednak Francuski Urząd Ubezpieczeń Społecznych dotąd odmawiał akceptowania wystawionych w Irlandii certyfikatów i wymagał, by w momencie przenosin pracowników do Francji Ryanair zaczął tam również odprowadzać składki. 

Z zadowoleniem przyjmujemy orzeczenie Sądu Najwyższego we Francji, które toruje drogę do rozważenia ponownego wejścia na francuski rynek. Współpracujemy z francuskimi lotniskami i francuskim Ministerstwem Pracy, co, jak mamy nadzieję, doprowadzi do uruchomienia przez Ryanair baz we Francji, gdzie piloci i personel pokładowy będzie płacił podatki na francuskich zasadach – powiedział Eddie Wilson z Ryanair.

Przedstawiciele linii mają nadzieję, że decyzja doprowadzi do szybkiego i pozytywnego zakończenia spraw karnych i zwrotu nawet 13 mln euro, które przewoźnik musiał zapłacić tytułem podatku socjalnego w 2014 i 2017 roku.gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie