Grupa S7 rośnie szybciej niż Grupa Aeroflot

3 września 2018 09:20
Dwie największe grupy lotnicze w Rosji, Grupa Aerofłot oraz Grupa S7 odnotowały w lipcu najlepsze dane przewozowe w tym roku. Od początku tego roku, to jednak Grupa S7 jest liderem tempa wzrostu.
Reklama
Wzrosty przewozowe odnotowane w lipcu przez obie grupy były wyższe niż średni poziom wzrostu dla branży rosyjskiej, który zdaniem rosyjskiej agencji nadzoru lotniczego Rosawiatsija wynosił 6,3 proc. w skali rok do roku.

W lipcu ruch pasażerski w liniach lotniczych należących do Grupy S7 (S7 Airlines, Globus) wzrastał w tempie 13,7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem przed rokiem. Ogółem na pokładach samolotów należących do Grupy S7 gościło 1,7 mln pasażerów, z czego 1,2 mln podróżowało na trasach krajowych. Wzrost napędzała głównie większa z linii należących do Grupy, S7 Airlines, która odnotowała 20,8 proc. tempa wzrostu.

Od początku roku tempo wzrostu ruchu pasażerskiego w Grupie S7 utrzymuje się na wyższym poziomie niż tempo wzrostu ruchu pasażerskiego Grupy Aerofłot. Większość pasażerów obu grup podróżuje na trasach krajowych.


W lipcu Aerofłot wraz powiązanymi liniami lotniczymi Rossiya, Pobeda oraz Aurora Airlines, przewiozły łącznie około sześciu milionów pasażerów, o 12,4 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Ruch na trasach międzynarodowych rósł w tempie 9,7 proc. i osiągnął poziom 2,6 mln pasażerów, podczas gdy na trasach krajowych w tempie 14,6 proc. osiągając poziom 3,3 mln pasażerów.

Wśród wszystkich przewoźników należących do Grupy, swoje wyniki najbardzej poprawiły linie lotnicze Pobeda, przewożąc 1,5 raza więcej pasażerów niż przed rokiem. Pobeda Airlines zaprzestały publikowania swoich wyników przewozowych, jednak jak szacuje Russian Aviation Insider, w lipcu na pokładach przewoźnika podróżowało około 700 tys. pasażerów, co oznacza 60 proc. wzrost w skali rok do roku.

Po raz pierwszy w tym roku swoje wyniki przewozowe poprawiły linie lotnicze Rossiya Airlines, które w lipcu na pokładach swoich samolotów gościły 1,5 mln pasażerów, o 5,6 proc. więcej niż w lipcu 2017 r.


fot. Airbus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy