×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ethiopian i rząd Czadu powołują Chadian Airlines


Największe afrykańskie linie lotnicze, Ethiopian Airlines, ogłosiły porozumienie z rządem Czadu ws. powołania nowego, narodowego przewoźnika tego kraju - Chadian Airlines.Współwłaścicielami nowej linii będą: rząd Czadu i Ethiopian. Etiopski przewoźnik ma posiadać 49 proc. udziałów w tym przedsięwzięciu, podczas gdy rząd Czadu - 50 proc. 

To nie pierwsza taka inicjatywa ze strony Ethiopiana. Spółka współpracowała również z innymi instytucjami rządowymi w Afryce, pomagając w zakładaniu nowych linii lotniczych. W 2014 r. w ramach współpracy z rządem Malawi powstały linie Malawian Airlines, a równolegle do obecnych działań na linii Etiopia-Czad, przewoźnik pomaga także zambijskiemu rządowi, który chce ponownie przywrócić do życia Zambia Airways, nie wykonujące operacji lotniczych od 1995 roku.

Jako jedna z najbardziej dochodowych linii lotniczych na kontynencie, Ethiopian chce budować strategiczne partnerstwo z wieloma liniami lotniczymi z Afryki. Przewoźnik w ramach strategii przyjętej w 2010 roku w ciągu kolejnych 15 lat zobowiązał się do poszerzenia swojej siatki połączeń oraz znaczącego poprawienia wyników przewozowych do nawet 18 mln przewożonych pasażerów w ciągu roku.


- Partnerstwo kapitałowe z powstającym narodowym  przewoźnikiem Czadu jest częścią przyjętej przez nas strategii. Nowy przewoźnik zapewni Afryce Środkowej silny hub, z którego pasażerowie będą mogli korzystać z krajowych, regionalnych i ewentualnie dalszych międzynarodowych lotów pozwalających dolecieć na Bliski Wschód, do Europy i Azji - powiedział Tewolde Gebremariam, dyrektor generalny Ethiopian Airlines.

Chadian Airlines mają oficjalnie wystartować 1 października. Bazą linii zostanie międzynarodowy port lotniczy w Ndżamenie, stolicy tego niespełna 15-milionowego kraju.gość_92933 - Profil
gość_92933
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie