Ryanair rezygnuje z darmowego dużego bagażu podręcznego

24 sierpnia 2018 09:03
22 komentarzy
Ryanair poinformował, że wraz z początkiem listopada wprowadzi kolejne zmiany w polityce bagażowej. Pasażerowie nie będą mogli już zabrać za darmo na pokład 10-kilogramowego bagażu.
Reklama
Do tej pory w cenie biletu pasażerowie Ryanaira mieli możliwość podróży z darmowym bagażem podręcznym w formie walizki bądź plecaka o wadze maksymalnej 10 kilogramów i wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm oraz niewielkiej torby podróżnej o wymiarach 35 cm x 20 cm x 20 cm, która musiała zmieścić się pod siedziskiem fotela. Choć za duży bagaż podręczny nie trzeba było płacić, to linia zastrzegała sobie prawo do jego przewozu w luku bagażowym.

Te względnie łagodne przepisy od listopada odejdą jednak do lamusa, bo irlandzki przewoźnik zdecydował o ich zaostrzeniu. Duży bagaż podręczny będzie od tej pory płatny od 8 do 10 euro w zależności od momentu, w którym pasażer zadecyduje o jego wykupieniu.

Konieczności poniesienia bezpośredniej opłaty za bagaż będzie można uniknąć pod warunkiem wykupienia priorytetowego wejścia na pokład, które kosztuje 6-8 euro.


- W listopadzie 2018 r. wprowadzamy nowe zasady dotyczące bagażu podręcznego, aby wyeliminować opóźnienia powstające podczas odprawy pokładowej. Klienci, którzy wykupili priorytetowe wejście na pokład, nadal będą mogli zabierać ze sobą dwa bezpłatne bagaże podręczne. Wszystkim innym (niepriorytetowym) klientom przysługuje jedna bezpłatna (mała) torba podręczna, a ci, którzy chcą wziąć drugi, większy bagaż o wadze do 10 kg, mogą go zabrać ze sobą pod warunkiem uiszczenia opłaty, która wyniesie 8-10 euro w zależności od czasu jej wniesienia. Ta nowa polityka przyspieszy procedurę boardingu i zmniejszy opóźnienia lotów. Nie wpłynie to negatywnie na 60 proc. klientów i spodziewamy się, że pozostałe 40 proc. klientów zdecyduje się na zakup odprawy priorytetowej, dodatkowego, 10-kilogramowego bagażu lub zdecyduje się na podróż z jedną (darmową) małą torbą, ponieważ 30 proc. naszych pasażerów robi to już dziś - powiedział Kenny Jacobs, dyrektor marketingowy Ryanaira.

fot. materiały Ryanair

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
dareck 2018-08-27 16:34   
dareck - Profil dareck
Rzeczywiście, czas boardingu na pewno się skróci... Już teraz kolejka "priorytetowa" niemal dorównuje długością tej normalnej, za chwilę się okaże, że wszyscy wykupią priorytet, na bagaż nie będzie miejsca i zaczną odsyłać go do luku..

A już w ogóle szczytem bezczelności jest stosowanie nowych reguł do już zakupionych biletów! Na to powinien być osobny paragraf, a Ryanair niech sobie umieści w schowku tę swoją propozycję "całkowitego zwrotu kosztów" jeżeli pasażerowi nie odpowiadają zmiany...
gość_45543 2018-08-25 17:42   
gość_45543 - Profil gość_45543
Sprawa jest prosta, chcecie kupować bilety po dumpingowych cenach to na czymś innym firma musi na was zarabiać. Nie ma darmowych lunchy.
adam7691 2018-08-25 12:10   
adam7691 - Profil adam7691
najbardziej śmieszą mnie wyjaśnienia w stylu dla poprawy komfortu lub ułatwienia czegoś tam... napisali by w celu zwiększenia zysków i było by po sprawie
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy