Zmiana strategii VLM Airlines

13 sierpnia 2018 07:43
Belgijskie regionalne linie VLM Airlines zdecydowały się na zmianę strategii biznesowej. W związku z tym znaczenie zredukują siatkę połączeń regularnych i skoncentrują się tylko na dwóch wybranych trasach z Antwerpii oraz działalności czarterowej.
Reklama
- Przemysł lotniczy jest obecnie bardzo dynamiczny. Kierunki oraz częstotliwość lotów na określonych trasach podlegają stałym zmianom zależnie od sezonu, dostępności alternatywnych połączeń czy innych potrzeb rynku. Nasze obecne trasy są także monitorowane. Dlatego musimy szukać możliwości do jak najlepszego wykorzystania dostępnych mocy przewozowych - skomentował Johan Maertens, dyrektor naczelny VLM Airlines.

Przewoźnik postanowił skupić się na obsłudze tylko dwóch regularnych tras z Antwerpii: do Zurychu i Londynu-City. Mimo niedawnych planów nie zostaną uruchomione połączenia z Ostendy i Antwerpii do Manchesteru. Inne loty będą stopniowo wstrzymywane:
  • Antwerpia - Aberdeen dostępne są tylko do 14 września br. włącznie;
  • Antwerpia - Birmingham dostępne były tylko do 10 sierpnia br.;
  • Antwerpia - Kolonia - Rostock-Laage dostępne są tylko do 16 września br. włącznie;
  • Antwerpia - Monachium dostępne są tylko do 14 września br. włącznie;
  • Monachium - Maribor dostępnego są tylko do 17 sierpnia włącznie.
Co więcej, podane wyżej daty mogą jeszcze ulec zmianie.


VLM Airlines chcą się także zająć działalnością czarterową, ACMI oraz wynajmem samolotów dla ruchu GA. W związku z tym ostatnim pomysłem, jeden z fokkerów 50 latających we flocie linii wraz z załogą zostanie przekazany do The Aviation Factory Belgium - lidera wśród firm obsługujących prywatny ruch pasażerski.

Prócz tego przewoźnik planuje wymianę swojego parku maszynowego. O tym, jaki model samolotu zastąpi wysłużone fokkery (średni wiek to 28 lat) dowiemy się w połowie 2019 r.

fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy