×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: W lipcu 375 tys. pasażerów


Wrocławski port zakończył tegoroczny lipiec z wynikiem blisko 375 tysięcy obsłużonych pasażerów. Oznacza to 19 proc. wzrost w porównaniu do siódmego miesiąca ubiegłego roku.Liczba pasażerów według miesięcy
Lipiec był też drugim z rzędu rekordowym miesiącem w historii portu. Z oferty przewoźników niskokosztowych skorzystało 200 tys. pasażerów, tj. ponad 27 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, natomiast z usług przewoźników sieciowych w sumie 41 tys. pasażerów - blisko 17 proc. więcej.

Wzrosty odnotowano także w sektorze ruchu czarterowego. Z wakacyjnej oferty biur podróży skorzystało blisko 107 tys. podróżnych, czyli aż 55 proc. więcej niż rok wcześniej.

Lipiec to tradycyjnie szczyt podróży wakacyjnych, ale warto podkreślić, że rekordowy jest cały tegoroczny sezon letni. Największy udział mają w tym przewoźnicy niskokosztowi, którzy stale wprowadzają nowe, atrakcyjne połączenia, w tym typowo wakacyjne kierunki południowe. Duże znaczenie ma też rosnące zainteresowanie ofertą biur podróży. Sukcesywnie rozwijają się także sieciowe połączenia międzynarodowe – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Największym obłożeniem, rzędu 95-96 proc., cieszyły się loty do Hiszpanii - na Teneryfę, a także do Alicante i Girony - oraz na Wyspy Brytyjskie - do Cork, Dublina, Bristolu i Edynburga.gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie