×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar poleci do Goteborga


Qatar Airways ogłosiły uruchomienie bezpośredniego połączenia z Dohy do Goteborga.


Loty będą realizowane pięć razy w tygodniu, a ich inauguracja odbędzie się 12 grudnia br. Tym samym Goteborg stanie się drugim miastem w Szwecji, które uzyska połączenie do Kataru realizowane przez jedną z najbardziej uznanych linii na świecie.

Z wielką przyjemnością informujemy o uruchomieniu bezpośrednich połączeń do Goteborga, który będzie drugim miastem w Szwecji znajdującym się w naszej siatce. To piękne miasto, oferujące wiele atrakcji zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i rekreacyjnie. Nowa bezpośrednia trasa świadczy o naszym zaangażowaniu w rozszerzenie obecności w krajach skandynawskich, które są dla nas bardzo ważnym rynkiem oraz o potrzebie połączenia ich z resztą miast, do których loty oferujemy  - mówił Akbar al-Baker, dyrektor generalny Qatar Airways.

Szwecja jest największą gospodarką w Skandynawii, a obecnie także najsilniejszą gospodarką w Europie. Nowa trasa przyczynia się do poprawy połączeń z rynkami, które są kluczowe dla szwedzkiej gospodarki oraz przyciągają kapitał i know-how do regionu - dodał Jonas Abrahamsson, dyrektor generalny Swedavii.


Według prognoz, liczba ludności Goteborga ma wzrosnąć o prawie jedną trzecią do końca 2035 roku. Miasto pełni funkcję ważnego ośrodka przemysłowego i biznesowego, z największym portem w krajach skandynawskich.

Nową trasę będą obsługiwać boeingi 787-8, które na pokład zabiorą do 254 pasażerów, w tym 232 w klasie ekonomicznej i 22 w klasie biznes.

fot. Piotr Bożykgość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie