Philippine Airlines odbierają airbusa A350

16 lipca 2018 08:50
Philippine Airlines dołączyły do grona użytkowników airbusa A350. Przewoźnik odebrał w sobotę pierwszego z sześciu zamówionych egzemplarzy tego modelu.
Reklama
Dzieki zwiększonemu do ośmiu tysięcy mil morskich zasięgowi (ok. 14 800 km), linia będzie mogła wprowadzić bezpośrednie loty z Manili do Nowego Jorku. Wcześniej rejsy do największego ośrodka finansowego USA musiały się odbywać z międzylądowaniem w Vancouver.

Odebrany przez filipińskie linie airbus A350-900 może na pokład zabrać do 295 pasazerów w trzech klasach podróży. W klasie biznes umieszczono 30 foteli, natomiast w klasach: ekonomicznej premium i ekonomicznej odpowiednio 24 i 241.

- Odbiór A350 pozwoli Philippine Airlines zaoferować nowy poziom komfortu na lotach dalekodystansowych. Wraz z wprowadzeniem samolotu do eksploatacji będziemy mogli cieszyć się z niskich kosztów związanych z jego utrzymaniem oraz z redukcji spalania. Wierzymy, że dzięki A350 będziemy mogli konkurować z najlepszymi na prestiżowych trasach dalekodystansowych - powiedział Jaime J. Bautista, dyrektor operacyjny Philippine Airlines.

- Jesteśmy dumni, mogąc powitać Philippine Airlines jako najnowszego operatora airbusa A350. Jesteśmy przekonani, że maszyna ta będzie dobrze służyć i wprowadzi PAL do grupy wiodących przewoźników na arenie międzynarodowej - powiedział Eric Schulz, dyrektor handlowy Airbusa.

Airbusy A350 w barwach PAL-u polecą także na trasach z Manili do Europy.

fot. Airbus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy