SAS: Startuje szybki internet pokładowy

26 czerwca 2018 09:16
3 komentarze
Skandynawskie linie lotnicze SAS są gotowe by zaoferować szybki internet pokładowy na trasach europejskich. Udogodnienie to w pierwszej kolejności pojawi się na pokładzie 30 maszyn przewoźnika.
Reklama
- Wprowadzenie tak dobrej sieci pokładowej Wi-Fi, naprawdę ułatwia życie podróżnym. Chcemy by pasażerowie mogli w pełni wykorzystać swój czas na pokładzie. Co więcej, na większości lotnisk będzie można zacząć korzystać z sieci tak szybko jak samolot ruszy i pozostać w łączności aż do lądowania - powiedziała Thérèse Lorenius, wiceprezes SAS ds. produktów i usług.

Za dostawę internetu na pokładzie samolotów SAS odpowiedzialna będzie firma Viasat z Kalifornii, która jest liderem w oferowaniu pokładowych sieci łączności Wi-Fi.

- SAS jest bardzo silną i dumną marką, co znajduje odzwierciedlenie w pakiecie Wi-Fi, który wybrał przewoźnik. Pasażerowie nie będą musieli obniżać poziomu swoich oczekiwań, gdy wejdą na pokład - ta sieć Wi-Fi jest nowoczesna i nigdy nie rozczaruje - powiedział Don Buchman, wiceprezes i dyrektor generalny ds. lotnictwa cywilnego w Viasat.

Nowy, szybki internet będzie dostępny na wybranych nordyckich trasach krótkodystansowych oraz na lotach do Europy. Dostępność będzie stale rozszerzana.


- Naprawdę wsłuchujemy się w głos naszych pasażerów i oferujemy im nie tylko to, czego chcą, ale także to, czego potrzebują. Wszystko to jest częścią programu SAS New Experience, dzięki któremu do tej pory wprowadziliśmy odświeżone wnętrza, nowe poczekalnie biznesowe, nowe menu New Nordic Food & Drink Concept - a teraz Wi-Fi - dodała Lorenius.

Oprócz nadajników do sieci Wi-Fi przewoźnik zainstaluje przy większości foteli gniazdka USB, tak aby pasażerowie zawsze mieli mieli możliwość korzystania z internetu bez obaw o rozładowanie baterii.

Internet będzie dostępny bez dodatkowych opłat dla podróżnych w SAS Plus, jak również członków programu EuroBonus o statucie Diamond oraz Gold. Członkowie programu o statusie Silver będą mogli korzystać z internetu bez dodatkowych opłat do 19 sierpnia. Opłata za dostęp do internetu dla pasażerów SAS Go wynosi 4,90 euro.

Zgodnie z najnowszymi wynikami badań, na które powołuje się SAS, 90 proc. pasażerów na krótkodystansowych trasach europejskich chce mieć możliwość korzystania z własnego smartfona, 80 proc. z własnego tableta, a 70 proc. pasażerów z laptopa.

fot. SAS
Tagi
sas wifi

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
scrillo 2018-06-26 12:35   
scrillo - Profil scrillo
Bardzo mnie cieszy ta wiadomość. Norwegian już ma, Sas wprowadza i wiele firm oferuje oczywiście na lotach long haul.
Zastanawiam się kiedy w Locie w końcu wprowadzą.
gość_3439d 2018-06-26 12:31   
gość_3439d - Profil gość_3439d
Interent juz działa od conajmniej trzech tygodni w maszynach SAS.
spotter10 2018-06-26 10:16   
spotter10 - Profil spotter10
Opłata 5 eur za dostęp do neta to nie jest wygórowana cena, zwłaszcza jeżeli ktoś tego naprawdę potrzebuje. Fajnie że linie lotnicze idą w tym kierunku. Dla biznesu jest to bardzo ważne.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy