×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: Startuje szybki internet pokładowy


Skandynawskie linie lotnicze SAS są gotowe by zaoferować szybki internet pokładowy na trasach europejskich. Udogodnienie to w pierwszej kolejności pojawi się na pokładzie 30 maszyn przewoźnika.


- Wprowadzenie tak dobrej sieci pokładowej Wi-Fi, naprawdę ułatwia życie podróżnym. Chcemy by pasażerowie mogli w pełni wykorzystać swój czas na pokładzie. Co więcej, na większości lotnisk będzie można zacząć korzystać z sieci tak szybko jak samolot ruszy i pozostać w łączności aż do lądowania - powiedziała Thérèse Lorenius, wiceprezes SAS ds. produktów i usług. 

Za dostawę internetu na pokładzie samolotów SAS odpowiedzialna będzie firma Viasat z Kalifornii, która jest liderem w oferowaniu pokładowych sieci łączności Wi-Fi. 

- SAS jest bardzo silną i dumną marką, co znajduje odzwierciedlenie w pakiecie Wi-Fi, który wybrał przewoźnik. Pasażerowie nie będą musieli obniżać poziomu swoich oczekiwań, gdy wejdą na pokład - ta sieć Wi-Fi jest nowoczesna i nigdy nie rozczaruje - powiedział Don Buchman, wiceprezes i dyrektor generalny ds. lotnictwa cywilnego w Viasat. 

Nowy, szybki internet będzie dostępny na wybranych nordyckich trasach krótkodystansowych oraz na lotach do Europy. Dostępność będzie stale rozszerzana. 


- Naprawdę wsłuchujemy się w głos naszych pasażerów i oferujemy im nie tylko to, czego chcą, ale także to, czego potrzebują. Wszystko to jest częścią programu SAS New Experience, dzięki któremu do tej pory wprowadziliśmy odświeżone wnętrza, nowe poczekalnie biznesowe, nowe menu New Nordic Food & Drink Concept - a teraz Wi-Fi - dodała Lorenius. 

Oprócz nadajników do sieci Wi-Fi przewoźnik zainstaluje przy większości foteli gniazdka USB, tak aby pasażerowie zawsze mieli mieli możliwość korzystania z internetu bez obaw o rozładowanie baterii. 

Internet będzie dostępny bez dodatkowych opłat dla podróżnych w SAS Plus, jak również członków programu EuroBonus o statucie Diamond oraz Gold. Członkowie programu o statusie Silver będą mogli korzystać z internetu bez dodatkowych opłat do 19 sierpnia. Opłata za dostęp do internetu dla pasażerów SAS Go wynosi 4,90 euro. 

Zgodnie z najnowszymi wynikami badań, na które powołuje się SAS, 90 proc. pasażerów na krótkodystansowych trasach europejskich chce mieć możliwość korzystania z własnego smartfona, 80 proc. z własnego tableta, a 70 proc. pasażerów z laptopa. 

fot. SASgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie