×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: 12,5 mln pasażerów w maju


W maju z usług linii Ryanair skorzystało ponad 12,5 mln pasażerów. To o 6 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku, kiedy Ryanair przewiózł 11,8 mln pasażerów.

Irlandzka linia pochwaliła się również wzrostem wypełnienia samolotów o 1 proc. do poziomu 96 proc. Ruch lotniczy w ujęciu rok do roku do maja 2018 r. wzrósł o 8 proc. do 132,1 mln pasażerów.

Od początku roku Ryanair notuje jednocyfrowe wzrosty w zakresie liczby przewiezionych pasażerów: + 6 proc. w styczniu, +5 proc.,+6 proc. w marcu oraz 9 proc. w maju.

W ubiegłym miesiącu linia pochwaliła się, że w zakończonym rocznym okresie rozliczeniowym zysk netto wzrósł o 10 proc. i sięgnął 1,45 mld euro. W maju linia zainaugurowała także loty do Aten z Łodzi, Wrocławia, Gdańska i Rzeszowa.

W krótkim komunikacie linia odnotowała także, że w maju anulowano loty ponad 200 tys. jej pasażerów (ponad 1100 lotów). Szef marketingu linii, Kenny Jacobs, za te zdarzenia obwinił strajki kontrolerów ruchu lotniczego (głownie we Francji), niedobory kadrowe kontroli ruchu oraz warunki pogodowe. gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie