airBaltic: Ponad milion pasażerów od początku roku

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
22 maja 2018 08:50
W pierwszych czterech miesiącach b.r. łotewskie linie lotnicze airBaltic przewiozły ponad milion pasażerów, o 22 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem.
Reklama

W samym kwietniu tego roku na pokładach samolotów airBaltic gościło prawie 336 tys. pasażerów, czyli o 17 proc. więcej niż w kwietniu 2017 r.

- Krok po kroku wkraczamy w sezon letni 2018 r., dlatego miesiąc po miesiącu wzrasta skala naszej działalności. Bardzo się cieszymy, gdyż jest to najlepszy kwiecień w historii airBaltic. Co więcej, w ostatnim miesiącu przewieźliśmy dwa razy więcej pasażerów niż 10 lat temu - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.


W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2018 r. linie lotnicze airBaltic wykonały prawie 16,3 tys. lotów. W samym kwietniu przewoźnik wykonał ponad 4,7 tys. lotów, o 17 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Średni współczynnik wypełnienia (LF) dla pierwszych czterech miesięcy roku wyniósł 69 proc., podczas gdy dla kwietnia wyniósł 74 proc.

Współczynnik punktualności przewoźnika w okresie od początku roku do końca kwietnia wyniósł 90,4 proc., podczas gdy w samym kwietniu airBaltic osiągnął współczynnik punktualności na poziomie 91,8 proc.

fot. airBaltic
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama