×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa Lufthansy kupi do 16 nowych samolotów


Grupa Lufthansy kupi do 16 nowych samolotów wyprodukowanych przez Airbusa i Boeinga. Wartość zamówienia sięga 2,1 miliarda euro.


Umowa obejmuje zakup maksymalnie 12 samolotów z rodziny airbus A320 dla Lufthansy, dwa boeingi 777-300ER dla Swissa, oraz dwa boeingi 777F dla Lufthansa Cargo. Zarząd jednego największych holdingów lotniczych na świecie, zatwierdził oferty w poniedziałek (7.05).

Zamówienie na airbusy A320 jest ponadto podzielone na dwie części: nawet do sześciu maszyn ma trafić do niemieckiej linii w związku z opóźnieniami w dostawach airbusów A320neo, pozostałe sześć maszyn Lufthansa ma odebrać w 2022 roku na zasadzie wykorzystania przysługujących mu opcji.


Dwa boeingi 777-300ER zamówione dla Swissa, zostały zamówione z myślą o dalszym rozwoju szwajcarskiej linii, natomiast dwie sztuki boeinga 777F mają trafić do Lufthansa Cargo w celu zastąpienia starzejących się samolotów McDonnell Douglas MD-11.

Według danych podawanych przez portal planespotters.net, flota linii lotniczych wchodzących w skład Grupy Lufthansy, składa się z 730 samolotów. Średnia wieku samolotów to niespełna 12 lat.gość_c2218 - Profil
gość_c2218
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie