×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American Airlines zamawiają samoloty Bombardiera oraz Embraera


Linie American Airlines podpisały umowy na dostawę 30 nowych samolotów. Umowa z Bombardierem obejmuje dostawę 15 samolotów CRJ900 a z brazylijskim Embraerem dostawę 15 maszyn E175.

Oba zamówione modele zaoferują 76 miejsc na pokładzie, w tym 12 w klasie pierwszej. Umowy obejmują ponadto opcję na dostawę kolejnych piętnastu maszyn.

Katalogowa cena zamówionych od Bombardiera samolotów CRJ900 wynosi ok. 719 mln USD. Zamówione samoloty zostaną wyposażone w najnowszy wystrój kabiny nazywany przez producenta Atmosphère, który oferuje więcej miejsca na małe walizki i inne bagaże w schowkach nad fotelami. Dostawa tych samolotów ma rozpocząć się w drugim kwartale 2019 roku. Operatorem tych samolotów będą należące do American Airlines regionalne linie PSA Airlines z siedzibą w Dayton w stanie Ohio. Aktualnie linia ta posiada we flocie już 54 samoloty CRJ900. Linie PSA posiadają ponadto 35 samolotów CRJ200 oraz 39 CRJ700. 

Fot. Bombardier

Dostawa wycenianych na 705 mln USD samolotów E175 od Embraera rozpocznie się w marcu przyszłego roku i potrwa do listopada. Dzięki nowej umowie linie będą właścicielami w sumie 89 maszyn E175. Samoloty z najnowszego zamówienia trafią do Envoy Air, należącej do AA linii z siedzibą w teksańskim Irving. W barwach Envoy Air (zachowane jest jednak malowanie sprzed rebrandingu z 2014 roku tj. American Eagle) latają 44 E175. Do końca roku flotę linii zasili kolejne 10 takich samolotów.

Wszystkie nowo zamówione samoloty zaoferują na pokładzie Internet Wi-Fi. Cześć z 64 miejsc w kabinie głównej zostanie także zarezerwowana dla pasażerów klasy ekonomicznej premium.

Fot. Bombardier, Wikimedia Commons


gość_65f6e - Profil
gość_65f6e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie