American wykorzystuje opcje na E175

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
07 listopada 2017 09:50
American Airlines podpisały kontrakt na dostawę 10 samolotów typu embraer 175. Przewoźnik tym samym skorzysta z przysługującego mu prawa opcji, które zagwarantował sobie w 2013 r.
Reklama

Wartość katalogowa złożonego zamówienia opiewa na kwotę 457 mln dolarów, a dostawę pierwszego samolotu przewidziano na początek przyszłego roku. Ostatni samolot w barwach największej linii lotniczej na świecie ma zostać dostarczony do połowy 2019 r.

To drugie w tym roku zamówienie na E-Jety, w którym American korzysta z prawa przysługujących mu opcji. W kwietniu br. przewoźnik domówił cztery samoloty tego typu, co oznacza, że po realizacji najnowszego kontraktu będzie mógł wykorzystywać 74 maszyny.

Podobnie jak ostatnio, E-Jety trafia do Envoy Air, spółki-córki American Airlines, obsługującej krótkie trasy regionalne. Maszyny będą posiadać konfigurację trzyklasową i zabierać na pokład łącznie 76 pasażerów.

- Ze względu na doskonałą wydajność operacyjną, E175 okazał się właściwym rozwiązaniem dla Amerykanów. Kolejne zamówienie na maszyny tego typu pokazuje, że linie lotnicze mają zaufanie do Embraera i do E175 "- powiedział Charlie Hillis, wiceprezes ds. Sprzedaży i marketingu w Ameryce Północnej, Embraer Commercial Aviation.

Włączając zawartą umowę, Embraer od stycznia 2013 r. sprzedał liniom z Ameryki Północnej 390 maszyn typu embraer 175, co stanowiło 80 proc. wszystkich zamówień w segmencie samolotów regionalnych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama