Air Belgium przekłada swój dziewiczy lot do Hong Kongu

Konrad Korycki - Profil Konrad Korycki
26 kwietnia 2018 11:16
3 komentarze
Linia Air Belgium przełożyła swój pierwszy lot do Hong Kongu, który pierwotnie miał się odbyć 30 kwietnia. Niesprzyjające okoliczności zmusiły belgijskiego przewoźnika do przesunięcia daty wylotu na 3 czerwca.
Reklama

Niky Terzakis, dyrektor generalny Air Belgium wyjaśnia, że trudna decyzja o przełożeniu inauguracyjnego lotu została podjęta z dwóch powodów:

- Pomimo wszelkich starań naszych ludzi i belgijskiego rządu, nadal oczekujemy na otrzymanie pozwolenia na przelot od władz rosyjskich, ponieważ trasa lotu nieodzownie wiedzie przez przestrzeń powietrzną Federacji Rosyjskiej. Air Belgium z dużym wyprzedzeniem otrzymała wszystkie pozostałe pozwolenia, jednak rosyjskie zezwolenie nie zostało jeszcze przyznane. Oprócz niepewności wynikającej z powyższej sytuacji, skomplikowane i opóźnione wdrożenie GDS (ang. Global Distribution Systems) uniemożliwiło skierowanie grup chińskich turystów na nasze loty – powiedział Terzakis.

Na początku tego miesiąca, Terzakis oszacował, że 60-70 proc. przychodów linii będzie pochodziło z Chin. Air Belgium spodziewało się ok. 500 tys. pasażerów, więc brak rezerwacji grup tamtejszych turystów z pewnością miał niebagatelny wpływ na decyzję linii o przełożeniu dziewiczego lotu.

- Zrobimy wszystko, by znaleźć rozwiązanie dla każdego z pasażerów – dodał Terzakis.

Szef Air Belgium zapewnił, że pracownicy linii poinformowali już drogą mailową wszystkich pasażerów, którzy zostali dotknięci zaistniałym problemem i będą dzwonić do każdego z nich indywidualnie, aby przeprosić i przedstawić następujące opcje jego rozwiązania: przelot samolotem innej linii lotniczej, podróż z Air Belgium w późniejszym terminie (wraz z finansową rekompensatą) lub pełny zwrot poniesionych kosztów.

Fot. Air Belgium

- To była trudna decyzja, biorąc pod uwagę oczekiwania rynku, ale interes naszych pasażerów leży nam na sercu. W międzyczasie robimy wszystko co w naszej mocy, by możliwie jak najszybciej uzyskać pozwolenie na przelot, a także by wesprzeć touroperatorów w poczynieniu wszystkich niezbędnych przygotowań na czas – podsumował zaistniałą sytuację dyrektor generalny Air Belgium.

Belgijski przewoźnik ma nadzieję uruchomić do jesieni w sumie siedem połączeń do Chin, które mają odbywać się z brukselskiego lotniska Charleroi (CRL). Plan ekspansji na Państwo Środka powstał we współpracy z UTour – największą chińską agencją turystyczną, która ma zapewnić linii pasażerów na tych trasach.

Plan rozwoju Air Belgium zakłada również powiększenie floty. Przewoźnik spodziewa się dysponować czterema airbusami A340-300, wziętymi w leasing bezpośrednio od producenta i gotowymi do lotów jeszcze w lipcu tego roku. Prowadzi już także rozmowy w sprawie rozszerzenia floty o kolejne jednostki.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
vscrew 2018-04-26 17:27   
vscrew - Profil vscrew
Przelot nad Rosją to raczej „oficjalny” problem, dla prasy. Brak „podłączenia” z GDSem oznacza ze po prostu nikt nie zarezerwował biletów na ich loty, a na pusto nie opłaca im się poleciec.
gość_34231 2018-04-26 15:24   
gość_34231 - Profil gość_34231
Pewnie nie chcieli posmarować i teraz "oczekiwanie na dokumenty przedłuża się".
adam7691 2018-04-26 13:24   
adam7691 - Profil adam7691
jak widać kłopoty z przelotem nad Rosją ma nie tylko LOT
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama