Lufthansa: 800 odwołanych rejsów z powodu strajku

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
09 kwietnia 2018 16:27
5 komentarzy
Związek zawodowy Verdi wezwał do strajku na lotniskach we Frankfurcie, Monachium, Kolonii i Bremie we wtorek, 10 kwietnia. Obsługa naziemna, służby pomocnicze, a także część lotniskowej straży pożarnej będzie strajkować jutro między godziną 5:00 a 18:00.
Reklama

W związku ze strajkiem Verdi, Lufthansa będzie zmuszona anulować jutro 800, z zaplanowanych 1600 rejsów, w tym 58 lotów międzykontynentalnych. Anulacja wpłynie na około 90 tys. pasażerów. Operacje lotnicze zostaną wznowione zgodnie z rozkładem w środę, 11 kwietnia.

Lufthansa opublikowała dzisiaj alternatywny rozkład rejsów na stronie internetowej. Pasażerowie są proszeni o sprawdzenie statusu swojego rejsu na Lufthansa.com, przed udaniem się na lotnisko. Podróżujący, którzy przekazali Lufthansie swoje dane kontaktowe zostaną poinformowani o zmianach poprzez SMS lub e-mail. Podróżni mogą aktualizować swoje dane w każdej chwili na stronie internetowej linii w zakładce “Moje Rezerwacje”. Pasażerowie mogą dodatkowo wybrać opcję automatycznych powiadomień o zmianach w statusie swoich rejsów poprzez Facebook lub Twitter.

Pasażerowie, których połączenia nie zostały dotknięte strajkiem, proszeni są o wcześniejsze przybycie na lotnisko, z uwagi na możliwość wydłużenia się czasu oczekiwania. Bez względu na to, czy ich rejs zostanie odwołany, wszyscy pasażerowie grupy Lufthansy (oprócz rejsów operowanych przez SWISS), którzy zarezerwowali lot w dniu jutrzejszym przez Frankfurt lub Monachium, 10 kwietnia, mogą bezpłatnie zmienić swoją rezerwację na inny rejs w ciągu następnych 7 dni.


Na trasach krajowych w Niemczech, pasażerowie mogą korzystać z połączeń kolejowych, bez względu na to, czy ich rejs został odwołany. Aby to zrobić, pasażerowie mogą zamienić swój bilet na bilet Deutsche Bahn w zakładce “Moje Rezerwacje” na Lufthansa.com. Nie ma w tym wypadku potrzeby podróży na lotnisko.

- To kompletnie niedopuszczalne, aby związki przenosiły ten konflikt na niezaangażowanych pasażerów. Lufthansa nie jest częścią tego zbiorowego konfliktu, ale niestety nasi klienci i nasza firma odczuwają skutki tego sporu. Żałujemy, że przez strajk Verdi dotknięte zostaną plany podróży tak wielu naszych pasażerów i robimy co w naszej mocy, aby zminimalizować jego skutki – mówi Bettina Volkens, członek zarządu i dyrektor ds. HR oraz działu prawnego w Deutsche Lufthansa AG.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_89b60 2018-04-10 12:50   
gość_89b60 - Profil gość_89b60
Carl, bo ten strajk to tylko przykrywka Wszyscy pojechali do Warszawy na miesięcznicę.
gość_1e345 2018-04-10 12:15   
gość_1e345 - Profil gość_1e345
Bo w przypadku LH mowa o strajku (niezależne od linii), a w LOCie ciała dali planiści?
Carl 2018-04-10 12:12   
Carl - Profil Carl
No czemu tu nie ma 1000000 negatywnych komentarzy, jak gdyby to bylo w przypadku odwolanych rejsow LOTu? Niektorzy maja wybiorcza pamiec?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama