Będzie kolej do lotniska na Phuket

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
10 kwietnia 2018 09:10
Lotnisko na wyspie Phuket w Tajlandii może wkrótce zyskać połączenie kolejowe. Władzę prowincji rozmawiają z Siemensem i Bombardierem o budowie nowej linii.
Reklama
Koszt budowy nowej trasy kolejowej w jednym z najbardziej popularnych na świecie miejscu turystycznym może przekroczyć miliard dolarów (806 mln euro) - podaje dziennik FAZ cytowany przez Rzeczpospolitą.

Kontrakt powinien zostać podpisany jeszcze w tym roku, a prace miałyby wystartować w 2019. - Za trzy lata pociągi powinny kursować pomiędzy Phuket a lotniskiem - powiedziała Phadeta Jinda, przewodnicząca komisji rozwoju Phuket w rozmowie z FAZ-em.

Rzeczpospolita informuje, że na turystykę przypada 12 proc. PKB w Tajlandii. Kraj ten co roku notuje wzrost liczby odwiedzających go turystyów. Szacuje się, że w 2018 roku odwiedzi go 37,55 mln osób, czyli o 6,1 proc. więcej niż w ub. roku.


Port Lotniczy Phuket jest trzecim najbardziej ruchliwym lotniskiem w kraju. W 2017 roku port obsłużył prawie 17 mln pasażerów, notując wzrost o 11,6 proc. w skali roku.

fot. airportthai.co.th
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N