×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie kolej do lotniska na Phuket


Lotnisko na wyspie Phuket w Tajlandii może wkrótce zyskać połączenie kolejowe. Władzę prowincji rozmawiają z Siemensem i Bombardierem o budowie nowej linii.


Koszt budowy nowej trasy kolejowej w jednym z najbardziej popularnych na świecie miejscu turystycznym może przekroczyć miliard dolarów  (806 mln euro) - podaje dziennik FAZ cytowany przez Rzeczpospolitą.

Kontrakt powinien zostać podpisany jeszcze w tym roku, a prace miałyby wystartować w 2019. - Za trzy lata pociągi powinny kursować pomiędzy Phuket a lotniskiem - powiedziała Phadeta Jinda, przewodnicząca komisji rozwoju Phuket w rozmowie z FAZ-em.

Rzeczpospolita informuje, że na turystykę przypada 12 proc. PKB w Tajlandii. Kraj ten co roku notuje wzrost liczby odwiedzających go turystyów. Szacuje się, że w 2018 roku odwiedzi go 37,55 mln osób, czyli o 6,1 proc. więcej niż w ub. roku.


Port Lotniczy Phuket jest trzecim najbardziej ruchliwym lotniskiem w kraju. W 2017 roku port obsłużył prawie 17 mln pasażerów, notując wzrost o 11,6 proc. w skali roku.

fot. airportthai.co.thgość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie