ITAKA rezygnuje z czarterów z Zielonej Góry

9 kwietnia 2018 10:14
14 komentarzy
Itaka rezygnuje ze sprzedaży wycieczek z Zielonej Góry do Turcji i Bułgarii. Miasto zniknęło z systemu rezerwacyjnego biura podróży.
Reklama
Miesiąc temu na łamach Pasazer.com pisaliśmy o uruchomieniu przez Itakę sprzedaży wycieczek do Antalyi i Warny. Loty do Turcji miały być realizowane z zielonogórskiego portu od maja br., natomiast rejsy do Bułgarii miały wystartować niespełna miesiąc później. Połączenie miała obsługiwać czarterowa linia lotnicza Small Planet Airlines.

Na stronie internetowej biura Itaka od tygodnia nie ma już możliwości kupienia wycieczek z wylotem z Zielonej Góry.

Powodem wycofania się biura z oferty czarterowej w Babimoście są zapewne niezadawalające wyniki sprzedażowe.


Wymienione połączenia byłyby pierwszymi połączeniami czarterowymi wykonywanymi z lotniska, które w 2017 roku zajęło przedostatnie miejsce w rankingu najruchliwszych polskich portów lotniczych, wyprzedzając tylko Radom. Obecnie jedynym przewoźnikiem operującym stamtąd jest LOT, który lata do Warszawy.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5faa9 2018-04-10 22:45   
gość_5faa9 - Profil gość_5faa9
Prawdą jest, że jeszcze na wakacje nie lata tak dużo i regularnie Polaków jak na Zachodzie. To najlepszy przykład po co w ogóle robić lotnisko w miejscach, gdzie są one zupełnie deficytowe i stoją puste. Fajnie było jak były dofinansowania, wielkie plany i marzenia o lotniskach w większych miastach - ale życie zweryfikowało, kilka z nich w Polsce jest w ogóle nie potrzebnych, no ale że na danym obszarze jeszcze nie ma żadnego lotniska to robimy!!! Czasami coś stamtąd poleci, coś wyląduje, a potem??? To jest ten moment, który niestety bardzo ciężko przychodzi niektórym do przewidzenia. Trzeba trzeźwo i realnie patrzeć na to. Tylko ciężko o to, gdy w perspektywie jest oddanie do użytku kolejnego lotniska, gdzie może odbywać się ruch międzynarodowy. A że będzie najczęściej pusty..? E tam, jakoś to będzie.
gość_c4a18 2018-04-10 00:39   
gość_c4a18 - Profil gość_c4a18
No co tu mówić. Widocznie nie jest to jeszcze czas, żeby latały rejsy czarterowe z małych lotnisk typu IEG. Miejmy nadzieję, że to się w ciągu kilku lat zmieni...
gość_a5d56 2018-04-09 19:39   
gość_a5d56 - Profil gość_a5d56
Podobnie Itaka postępuje w Bydgoszczy. Właśnie zdjęli wyspy kanaryjskie i to po półrocznej sprzedaży! Na pewno sporo sprzedali a ludzie teraz dostaną ofertę wylotów z Poznania lub Gdańska.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy