Ryanair Sun z polskim certyfikatem AOC

5 kwietnia 2018 16:52
10 komentarzy
Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że 3 kwietnia br. linia czarterowa Ryanair Sun otrzymała certyfikat AOC. Przewoźnik zarejestrował w Polsce jeden samolot.
Reklama
Przedstawiciele linii zapowiadali, że wszystkie pięć maszyn we flocie Ryanair Sun, które mają być zbazowane w Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu otrzyma polskie numery rejestracyjne. Obecnie Ryanair Sun zarejestrował w naszym kraju jeden samolot, który otrzymał znak rejestracyjny SP-RSA.

- W dniu wydania dokumentu został wpisany jeden samolot, ale przewoźnik planuje wprowadzić kolejne - informuje Karina Lisowska, rzeczniczka ULC w rozmowie z Pasazer.com

Nie ma jednak prawnego ograniczenia wobec liczby samolotów zarejestrowanych w certyfikacie AOC. Linia można operować tylko z jednym samolotem na polskich znakach rejestracyjnych, wykorzystując przy tym inne swoje maszyny zarejestrowane w Irlandii.

- Będziemy operować na pięciu maszynach. Jedna już jest zarejestrowana w Polsce. To czy będziemy rejestrować tutaj pozostałe cztery, czy tylko przenosić nadzór, czy będzie to wet lease to decyzje biznesowe, które będą podjęte w ramach grupy Ryanair przed rozpoczęciem sezonu - mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor Ryanair Sun.


W pierwszym sezonie działalności operacyjnej Ryanair Sun będzie wykonywał usługi czarterowe dla dwóch biur podróży; TUI oraz poznańskiego Grecos Holidays. Pierwszy komercyjny lot czarterowych linii lotniczych Ryanair Sun zaplanowano na 26 kwietnia. Główne kierunki jakie obsłuży to Grecja, Cypr i Hiszpania. Samoloty przewoźnika będą też latały do takich miast jak Split w Chorwacji czy Tirana w Albanii.

W pierwszym roku działalności Ryanair Sun planuje skupić się wyłącznie na lotach czarterowych, nie wyklucza jednak, że w następnych latach rozszerzy ofertę o połączenia realizowane w formule czarter-mix.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
filipsta1 2018-04-09 18:22   
filipsta1 - Profil filipsta1
To bardziej biura podróży omijają Kraków ;)

Kod IATA linii Ryanair SUN to RYS.
piorun 2018-04-07 11:52   
piorun - Profil piorun
Do gośc 105ch - Ty też nieco przesadzasz,"Jakoś sam KRK tylko na FR stoi" - myślę ,że tak to możesz pisać o Modlinie, a w KRK FR ma co najwyżej pozycje dominującą i chyba około 50% całkowitego ruchu. Od siebie dodam tylko tyle,ze FR Sun jak i pozostałe inne linie czarterowe szeroko omijają KRK.
gość_437e2 2018-04-06 21:30   
gość_437e2 - Profil gość_437e2
@gość_8ed38
Tak, wiemy co to jest wolny rynek.
To pojęcie nie oznacza bynajmniej biznesowej anarchii.
Tak samo jak demokracja nie oznacza, że można sąsiadowi nas.rać na wycieraczkę „bo jest wolność”
Kontrolowany protekcjonizm pozwalający na ochronę rodzimych podmiotów to nic złego. A działalność Ryanair Sun czknie się całemu rynkowi szybciej niż ci się wydaje.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy