LOT coraz silniej obecny w Niemczech

6 kwietnia 2018 09:12
18 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększają o ponad 50 proc. swoją obecność na rynku niemieckim. Dla Lufthansy ekspansja LOT-u w Niemczech nie jest konkurencją, wyjaśnia Frank Wagner szef Lufthansy w Polsce . - LOT prowadzi ten sam biznes co my w Polsce - przekonuje.
Reklama
Oferta polskiego przewoźnika do Niemiec rośnie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. W 2018 roku oferta LOT-u stanowi 28 proc. oferowania obu linii, rok wcześniej było to 23 proc.

Według danych OAG Schedules Analyser Lufthansa w bieżącym roku zaoferuje ze swoich dwóch hubów w Monachium i Frankfurcie do Polski 1,57 mln miejsc, o 13,1 proc. więcej niż w roku 2017. Wzrost podyktowany jest przede wszystkim zwiększeniem częstotliwości lotów do Gdańska oraz uruchomieniem lotów do Łodzi i Katowic. Polskie Linie Lotnicze LOT natomiast zaoferują z Polski (Warszawy) do Niemiec prawie 631 tys. miejsc, co oznacza wzrost oferowania do zachodniego sąsiada o 51,7 proc.

W zeszłym roku obie linie zaoferowały 1,8 mln miejsc na trasach do Niemiec (z czego Lufthansa 77 proc., LOT 23 proc.). W tym roku zaś oferowanie wyniesie 2,2 mln miejsc (Lufthansa 71 proc, LOT 28 proc.).

LOT obecnie obsługuje loty z Warszawy do sześciu miast w Niemczech; do Berlina, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Monachium i Stuttgartu. Od 7 maja br. przewoźnik uruchomi połączenie do Norymbergi, a od 4 czerwca do Hanoweru.

Obecnie linia oferuje możliwość dotarcia do w sumie 10 landów w Niemczech: Hanoweru w Dolnej Saksonii; Monachium i Norymbergi w Bawarii; Berlina i Brandenburgii (poprzez berliński port Tegel); Meklemburgii przez Hamburg; Frankfurtu w Hesji i Düsseldorfu w Nadrenii Północnej-Westfalii. Dodatkowo do landu Szlezwik-Holsztyn można dolecieć z LOT-em przez Hamburg i duński Billund, a do Saary i Nadrenii Palatynatu przez Luksemburg. Do wszystkich tych portów LOT oferuje połączenie dwa albo trzy razy dziennie.


W ekspansji LOT-u w Niemiczech zagrożenia nie widzi Lufthansa, główny konkurent polskiej linii. - To co robimy w Polsce, LOT robi w Niemczech. Taki jest biznes. Oczywiście gratuluje polskiemu przewoźnikowi rozwoju na naszym rodzimym rynku - mówi Frank Wagner, country manager grupy Lufthansy w Polsce.

Lufthansa lata na 15 trasach z Polski oferując loty z Monachium do Łodzi, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Warszawy, Wrocławia oraz z Frankfurtu do Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

- Proszę pamiętać, że my również latamy z Polski, z regionów do naszych hubów w Niemczech, więc to normalna ekspansja na konkurencyjnym rynku. Obecnie jednak jesteśmy zadowoleni z naszej siatki połączeń w Polsce, która obejmuje 9 miast, do których latamy. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie oferujemy tak dużo połączeń do różnych miast - dodaje Wagner.


Oprócz Lufthansy do Polski operuje również Eurowings należący do grupy Lufthansy. Linia wykonuje loty ze Stuttgartu i Düsseldorfu do Wrocławia i Krakowa. W przeszłości linia obsługiwała także loty ze swojego hubu w Düsseldorfie do Warszawy.

fot. LOT, Lufthansa

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_626b1 2018-04-08 20:49   
gość_626b1 - Profil gość_626b1
Dlaczego samoloty miałyby czekać na spóźnialskich? Na opóźnione tranzyty tez inne linie nie czekają, chyba ze jest to ostatnia fala wylotowa z hubu. Lot pod tym względem jest łagodniejszy, bo w fali wieczornej po 19 na tranzyty czasem sporo czeka. A odszkodowania nie idą z konta linii, tylko ubezpieczyciela, wiec w czym problem?
skorzewski 2018-04-08 20:17   
skorzewski - Profil skorzewski
Poprawiono punktualność kosztem 50 mln na odszkodowania, coś za coś ... Samoloty nie czekają na spoznialskich tudzież na opóźnione tranzyty a tych nadal sporo, choć w nowej siatce 3 samoloty są rezerwowe. LOT powinien jak najszybciej ujednolicić flotę by w razie problemów w miare prosto i latwo dalo sie dziury łatać. We flocie LO i Nordici powinny byc max 3 typy tych samych maszyn wtedy w razie nieregularnosci latwo samoloty jak i zalogi przerzucac
gość_bb5fa 2018-04-08 19:34   
gość_bb5fa - Profil gość_bb5fa
salesmenpolska: Tylko powód poprawy punktualności jest dosyć prosty. W zeszłym roku - po zakończeniu okresy restrukturyzacji - uruchamiali masę nowych połączeń mając do dyspozycji tą samą praktycznie flotę. W efekcie zaczęły się robić sytuacje, gdzie z powodu braku rezerw opóźnienia tworzyły się na zasadzie efektu domino. Teraz - po dostawie 4x738, 2xB38M i 1xB789 - sytuacja się poprawiła, ponieważ za ewentualną rezerwę robią m.in. wszystkie B734, a przy 9 Dreamlinerach i aktualnej siatce dalekich połączeń nawet problemy SP-LRF i jednocześnie przegląd SP-LRE nie sprawił większych kłopotów.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy