×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT coraz silniej obecny w Niemczech


Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększają o ponad 50 proc. swoją obecność na rynku niemieckim. Dla Lufthansy ekspansja LOT-u w Niemczech nie jest konkurencją, wyjaśnia Frank Wagner szef Lufthansy w Polsce . - LOT prowadzi ten sam biznes co my w Polsce - przekonuje.


Oferta polskiego przewoźnika do Niemiec rośnie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. W 2018 roku oferta LOT-u stanowi 28 proc.  oferowania obu linii, rok wcześniej było to 23 proc.

Według danych OAG Schedules Analyser Lufthansa w bieżącym roku zaoferuje ze swoich dwóch hubów w Monachium i Frankfurcie do Polski 1,57 mln miejsc, o 13,1 proc. więcej niż w roku 2017. Wzrost podyktowany jest przede wszystkim zwiększeniem częstotliwości lotów do Gdańska oraz uruchomieniem lotów do Łodzi i Katowic. Polskie Linie Lotnicze LOT natomiast zaoferują z Polski (Warszawy) do Niemiec prawie 631 tys. miejsc, co oznacza wzrost oferowania do zachodniego sąsiada o 51,7 proc. 

W zeszłym roku obie linie zaoferowały 1,8 mln miejsc na trasach do Niemiec (z czego Lufthansa 77 proc., LOT 23 proc.). W tym roku zaś oferowanie wyniesie 2,2 mln miejsc (Lufthansa 71 proc, LOT 28 proc.).

LOT obecnie obsługuje loty z Warszawy do sześciu miast w Niemczech; do Berlina, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Monachium i Stuttgartu. Od 7 maja br. przewoźnik uruchomi połączenie do Norymbergi, a od 4 czerwca do Hanoweru.

Obecnie linia oferuje możliwość dotarcia do w sumie 10 landów w Niemczech: Hanoweru w Dolnej Saksonii; Monachium i Norymbergi w Bawarii; Berlina i Brandenburgii (poprzez berliński port Tegel); Meklemburgii przez Hamburg; Frankfurtu w Hesji i Düsseldorfu w Nadrenii Północnej-Westfalii. Dodatkowo do landu Szlezwik-Holsztyn można dolecieć z LOT-em przez Hamburg i duński Billund, a do Saary i Nadrenii Palatynatu przez Luksemburg.  Do wszystkich tych portów LOT oferuje połączenie dwa albo trzy razy dziennie. 


W ekspansji LOT-u w Niemiczech zagrożenia nie widzi Lufthansa, główny konkurent polskiej linii. - To co robimy w Polsce, LOT robi w Niemczech. Taki jest biznes. Oczywiście gratuluje polskiemu przewoźnikowi rozwoju na naszym rodzimym rynku - mówi Frank Wagner, country manager grupy Lufthansy w Polsce.

Lufthansa lata na 15 trasach z Polski oferując loty z Monachium do Łodzi, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Warszawy, Wrocławia oraz z Frankfurtu do Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Proszę pamiętać, że my również latamy z Polski, z regionów do naszych hubów w Niemczech, więc to normalna ekspansja na konkurencyjnym rynku. Obecnie jednak jesteśmy zadowoleni z naszej siatki połączeń w Polsce, która obejmuje 9 miast, do których latamy. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie oferujemy tak dużo połączeń do różnych miast - dodaje Wagner.


Oprócz Lufthansy do Polski operuje również Eurowings należący do grupy Lufthansy. Linia wykonuje loty ze Stuttgartu i Düsseldorfu do Wrocławia i Krakowa. W przeszłości linia obsługiwała także loty ze swojego hubu w Düsseldorfie do Warszawy.

fot. LOT, Lufthansagość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie