×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Strajk w PLL LOT w maju?


Dla klientów PLL LOT tegoroczna majówka może okazać się nieprzyjemną niespodzianką. Pracownikom nie podoba się sposób zarządzania firmą i "mają dość propagandy sukcesu". W spółce coraz głośniej mówi się o groźbie strajku.


Od miesięcy przewodniczący dwóch związków zawodowych w LOT wysyłają listy do premiera Mateusza Morawieckiego, byłej premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Materiały wędrują też do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego. 

Pracownikom narodowego przewoźnika nie podoba się sposób zarządzania w firmie. Jak wynika z informacji money.pl, nikt nie podjął żadnych działań mających mających na celu załagodzenie konfliktu. Związki zawodowe nie zamierzają dłużej czekać, dziś w południe do pracowników LOT dotarła informacja o planowanym referendum strajkowym. Przez miesiąc będą decydować, czy chcą przerwać pracę i powalczyć o lepsze warunki. 


Informacje od pracowników LOT potwierdziła money.pl Monika Żelazik, przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego. Jeżeli do końca kwietnia zarząd nie dogada się ze związkami zawodowymi, a pracownicy zagłosują za strajkiem, to LOT może stanąć podczas majówki. 

 - Mamy już dość propagandy sukcesu. W pracy musi być bezpiecznie, warunki personelu i pilotów muszą być na wysokim poziomie. Wtedy, i tylko wtedy, też bezpieczni będą pasażerowie, a na tym najbardziej nam zależy - mówi money.pl Monika Żelazik.

Jak czytamy w money.pl pracownikom w sporze chodzi o powrót do zarobków z 2010 roku. 

gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie