Strajk w PLL LOT w maju?

21 marca 2018 16:41
36 komentarzy
Dla klientów PLL LOT tegoroczna majówka może okazać się nieprzyjemną niespodzianką. Pracownikom nie podoba się sposób zarządzania firmą i "mają dość propagandy sukcesu". W spółce coraz głośniej mówi się o groźbie strajku.
Reklama
Od miesięcy przewodniczący dwóch związków zawodowych w LOT wysyłają listy do premiera Mateusza Morawieckiego, byłej premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Materiały wędrują też do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz szefa resortu zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Pracownikom narodowego przewoźnika nie podoba się sposób zarządzania w firmie. Jak wynika z informacji money.pl, nikt nie podjął żadnych działań mających mających na celu załagodzenie konfliktu. Związki zawodowe nie zamierzają dłużej czekać, dziś w południe do pracowników LOT dotarła informacja o planowanym referendum strajkowym. Przez miesiąc będą decydować, czy chcą przerwać pracę i powalczyć o lepsze warunki.


Informacje od pracowników LOT potwierdziła money.pl Monika Żelazik, przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego. Jeżeli do końca kwietnia zarząd nie dogada się ze związkami zawodowymi, a pracownicy zagłosują za strajkiem, to LOT może stanąć podczas majówki.

- Mamy już dość propagandy sukcesu. W pracy musi być bezpiecznie, warunki personelu i pilotów muszą być na wysokim poziomie. Wtedy, i tylko wtedy, też bezpieczni będą pasażerowie, a na tym najbardziej nam zależy - mówi money.pl Monika Żelazik.

Jak czytamy w money.pl pracownikom w sporze chodzi o powrót do zarobków z 2010 roku.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_1b631 2018-03-25 20:43   
gość_1b631 - Profil gość_1b631
dlatego wlasnie wolę wakacje w Polsce! nie trzeba się martwić jakimiś strajkami a majowke spędze w ktoryms z tych miejsc zobacz link jeszcze muszę zdecydować
gość_a3047 2018-03-23 14:58   
gość_a3047 - Profil gość_a3047
@gość_6377f - " (bez porównania nawet z pilotami na Ukrainie gdzie płaca lepiej-a koszty życie to każdy wie jakie tam są)", Nie dziwota że tam zarabiją więcej, bo owszem koszty zycia na Ukrainie są ZNACZĄCO WYŻSZE NIŻ w POLSCE.
gość_6377f 2018-03-23 14:38   
gość_6377f - Profil gość_6377f
do gość gość_0078e: Dziękuje za poprawkę

Zapomniałem dodać jednej istotnej rzeczy. Przy zatrudnieniu na umowy śmieciowe i np. załamaniu nogi (brak możliwości latania przez 1 miesiąc) pilot otrzyma wynagrodzenie w wysokości 0zł.

W jakim innym sektorze specjaliści mają takie umowy?

Tylko nie piszcie że można pracować gdzie indziej... bo może niech nam jaśnie panujące kierownictwo pracuje w świecie. Zresztą ostatni prezio użera się w Nigerii, i tam jego miejsce, tylko musi uważać żeby go nie skrócili o głowę przypadkiem.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy