Qatar Airways zwróci się o dofinansowanie?

16 marca 2018 09:33

Linie Qatar Airways mogą stanąć przed koniecznością ubiegania się o dodatkowy zastrzyk kapitałowy od swojego właściciela. Kłopoty finansowe katarskiego przewoźnika wiążą się z oskarżeniami o wspieranie terroryzmu, sformułowanymi przez państwa regionu.

Reklama

Jak powiedział telewizji Reuters Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways, blokady narzucone przez niektóre kraje arabskie są dużym obciążeniem finansowym dla katarskiego przewoźnika.

- Jeśli taka sytuacja będzie trwała przez dłuższy czas, nasi akcjonariusze będą musieli wnieść do spółki dodatkowy kapitał - powiedział Al Baker. Dodał także, że linia lotnicza może ogłosić "bardzo dużą stratę" w podsumowaniu za rok finansowy 2017, kończący się 31 marca 2018 roku.

Katarski przewoźnik napotyka na trudności operacyjne od 5 czerwca 2017 roku, kiedy to Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), Bahrajn i Egipt wspólnie zerwały stosunki dyplomatyczne z Doha i zamknęły swoje przestrzenie powietrzne dla samolotów zarejestrowanych w Katarze. Decyzja dotyczy oskarżeń o wspieranie terroryzmu przez Katar. Państwo odrzuca te zarzuty.


Narzucona blokada zmusiła już Qatar Airways do zmniejszenia o około 20 proc. jej wydajność oraz do przekierowania szeregu lotów tak, aby omijać embargowaną przestrzeń powietrzną

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy