×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pracownicy Bombardiera akceptują umowę z Airbusem


Ponad 92 proc. pracowników Bombardiera opowiedziało się za przyjęciem umowy, która zabezpieczałaby ich prawa pracownicze w związku z podpisaniem w ostatnim kwartale 2017 roku partnerstwa kanadyjskiego Bombardiera z europejskim Airbusem.



Pracownicy Bombardiera zostali zaproszeni do głosowania w sprawie umowy, która ma zostać wykorzystana w negocjacjach między Bombardierem i Airbusem. 3000 z 4400 zatrudnionych uczestniczyło w spotkaniu w Montrealu. Większość z nich (92,3 proc.) głosowała za przyjęciem umowy, która chroniłaby ich prawa.

Umowa zabezpiecza emerytury i świadczenia z tytułu osiągniętego wieku nabyte wcześniej przez pracowników firmy Bombardier. W przypadku zwolnień pracownicy kanadyjskiego koncernu mieliby również pierwszeństwo w ubieganiu się o posady w przypadku pojawienia się nowych ofert pracy.


Podczas ogłoszenia partnerstwa Airbusa i Bombardiera Serii C w dniu 16 października 2017 r., Tom Enders, dyrektor generalny Airbusa, oświadczył: Ekspertyza łańcucha dostaw Airbusa ma przynieść znaczne oszczędności w kosztach produkcji serii C. Te słowa są tematem rozmów w Montrealu, ponieważ Airbus obecnie zajmuje się obrotem 3600 miejsc pracy po europejskiej stronie Atlantyku.

Pomimo nowo podpisanej umowy pracownicy Bombardiera martwią się o dalsze kroki europejskiego giganta, zwłaszcza o sposób wykorzystania umów tymczasowych i elastycznego zatrudnienia.

Airbus przejął 50,01 proc. programu dotyczącego samolotów Bombardier Serii C, pozostawiając Bombardierowi 31 proc. udziałów. Kolejne 19 proc. należy do samorządu kanadyjskiego regionu Quebecu, który w 2015 roku zainwestował 1 mld USD na wsparcie programu.

Foto: wikipedia commons




gość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie