Będzie więcej połączeń z Zielonej Góry

7 marca 2018 09:00
1 komentarz
Już za kilka miesięcy pasażerowie polecą z Babimostu do Warny i Antalyi. Jak wynika z informacji Pasazer.com, w przyszłym roku mogą zostać uruchomione, przez jedną z linii niskokosztowych, nawet dwa zagraniczne kierunki.
Reklama
W przyszłym roku z lotniska w Babimoście powinien wystartować pierwszy samolot należący do jednej z niskokosztowych linii, realizujących połączenia na europejskim niebie.

- Do końca jesieni br. chcemy zakończyć proces negocjacji z przewoźnikami w tym zakresie - zapewnia w rozmowie z Pasazer.com Maciej Król, prezes spółki Lotnisko Zielona Góra/Babimost. Jego efektem ma być porozumienie, które pozwoli na otwarcie jednego bądź dwóch nowych kierunków.


Tymczasem Urząd Miasta w Zielonej Górze ogłosił przetarg na trzyletnią (2018-2020) realizację połączeń lotniczych z lotniska w Babimoście. Urzędnicy chcą w ten sposób promować największe miasto województwa lubuskiego.

Zwycięzca przetargu będzie zobligowany w bieżącym roku do wykonania od 20 do 30 operacji lotniczych na dwóch trasach. Zamawiający oczekuje, że w przyszłym roku liczba tras wzrośnie do trzech, a wykonawca zapewni w sezonie letnim od 30 do 40 operacji lotniczych. W 2020 roku oferta ma składać się z czterech tras, natomiast liczba wykonanych operacji lotniczych ma mieścić się w przedziale od 40 do 60.

Niedawno poinformowaliśmy, że podczas rozpoczynającego się za niespełna miesiąc, sezonu letniego, z Zielonej Góry będą realizowane połączenia do bułgarskiej Warny i tureckiej Antalyi. Pierwsze z nich wystartuje w maju, drugie w czerwcu. Loty mają być wykonywane na zlecenie biura podróży ITAKA.


Według informacji, które otrzymał Pasazer.com, trudno na razie przewidzieć jakie miasta pojawią się w siatce zielonogórskiego lotniska w 2019 i 2020 roku. Wiadomo natomiast, że będą to najpopularniejsze wśród polskich turystów miejsca wakacyjnego wypoczynku.

fot. Lotnisko Zielona Góra

Ostatnie komentarze

gość_14aa7 2018-03-07 09:43   
gość_14aa7 - Profil gość_14aa7
Czyżby Radom pojawił się w rozkładzie lotów??
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy