×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American chce zastąpić MD80 airbusami A319


American Airlines rozważa zastąpienie swoich najstarszych samolotów McDonnell Douglas serii MD80 używanymi airbusami A319 - poinformował portal ch-aviation.


Maszyny miałyby zostać wycofane do końca 2019 roku. Robert Isom, dyrektor generalny amerykańskiej linii, twierdzi że biorąc pod uwagę obecne uwarunkowania rynkowe, najlepszym wyborem będzie sprowadzenie w miejsce popularnych "eMDek" używanych airbusów A319, które są łatwo dostępne, a przy tym ekonomiczne, choć jak sam zaznacza - przekraczają potrzeby przewoźnika jeśli chodzi o całkowitą liczbę miejsc siedzących.

Według danych podawanych przez portal ch-aviation, American użytkuje 125 airbusów A319, co czyni z niego największego użytkownika tego samolotu na świecie. Wszystkie sztuki posiadają identyczną konfigurację, pozwalającą zabierać na pokład 124 pasażerów.


American, którego flota składa się z 950 samolotów (nie wliczając w to marki American Eagle) nadal jest jednym z ważniejszych operatorów MD80. W sumie w barwach linii lata 45 sztuk tego modelu, z których najstarsze wersje MD82 (zarejestrowane jako N424AA i N70425) mają już ponad 30 lat.

Samoloty McDonnell Douglas MD80 wykonują loty głównie z hubów w Dallas-Fort Worth i Chicago-O'Hare. Każdego tygodnia obsługują one prawie 1300 rejsów, zapewniając 180 tysięcy miejsc.

fot. Wikimedia Commonsgość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie