×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Uzbekistan z otwartym niebem


Rząd Uzbekistanu ogłosił politykę "otwartego nieba" na trzech regionalnych uzbeckich lotniskach. Ma to zwiększyć ruch zagraniczny i poprawić turystykę w byłej republice Związku Radzieckiego.


Lotniska, których dotyczy nowe rozporządzenie to; Andiżan, Nukus i Nawoi położone odpowiednio w południowo-wschodnich, zachodnich i południowo-zachodnich regionach kraju.

W tych portach lotniczych zagraniczni przewoźnicy będą mogli operować bez żadnych ograniczeń. Również rząd nie będzie regulował jakimi typami samolotów będą wykonywane operacje. Obecne międzynarodowe trasy w tych trzech miastach koncentrują się na lotach do Rosji, na lotnisko Moskwa Domodiedowo.


Port Lotniczy w Taszkiencie, stolicy kraju, obsługuje 74 proc. (30 tys. miejsc tygodniowo) całego ruchu w Uzbekistanie, wynika z bazy danych ch-aviation. Lotniska na których rząd Uzbekistanu chce poprawić ruch wypadają bardzo słabo; Andiżan (1,4 proc - 570 miejsc tygodniowo), Nawoi (0,91 proc - 370 miejsc). Nukus będzie obsługiwał tego lata loty do Moskwy ze 150 miejscami tygodniowo.gość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie