×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nordica pozyska dwa nowe samoloty


Linie Nordica pozyskają, jeszcze przed sezonem letnim, dwa nowe samoloty, informuje agencja err.ee.


- Nordica planuje w ciągu najbliższych kilku miesięcy pozyskać dwa samoloty - jednego bombardiera CRJ900 oraz jedną maszynę ATR 72. Zgodnie z bieżącymi planami chcemy aby te samoloty weszły do służby jeszcze przez letnim rozkładem lotów - powiedział Toomas Uibo, dyrektor marketingu i komunikacji linii Nordica. 

Jak przypomina Uibo, linie lotnicze Nordica na początku 2017 r. miały flotę złożoną z sześciu bombardierów CRJ900. Pod koniec grudnia ubiegłego roku flota przewoźnika liczyła już 16 maszyn, w tym 11 bombardierów CRJ900 oraz pięć ART 72. Poza tym Nordica jest leasingobiorcą samolotu embraer 145 wraz z załogą, co oznacza że w tym roku przewoźnik będzie dysponował 18 samolotami. 


- Oba samoloty, CRJ900 oraz ATR 72 będą leasingowane przez nas z naszymi własnymi załogami. Tej wiosny uruchomimy trzy nowe trasy z portu lotniczego Groningen. Te nowe samoloty będą stanowiły wsparcie naszego rozwoju na rynkach zewnętrznych. W tym samym czasie w Estonii zwiększone oferowanie pozwali nam szybciej reagować na potencjalne problemy techniczne - wyjaśnił Uibo.

Obecnie do obsługi lotów z Tallina Nordica używa od sześciu do siedmiu samolotów. 51 proc. udziałów w liniach lotniczych Regional Jet należy do Nordic Aviation Group AS (Nordiki), 49 proc. do PLL LOT. 

fot. Nordica
gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie