×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Saratov Airlines: Yak-42 i Embraer E190 zastąpią An-148


Linie lotnicze Saratov Airlines, po niedzielnej (11.02) katastrofie pod Moskwą, planują zastąpić An-148 samolotami Embraer E190 oraz Yak-42.


- Pracujemy nad tym, aby zachować pełen harmonogram lotów. Nasze operacje będą się odbywać przy użyciu samolotów Yak-42 oraz Embraer E190. Nasze An-148 zostały tymczasowo uziemione. Ma to związek z katastrofą pod Moskwą - powiedziała 
Elena Voronova, rzecznik prasowy Saratov Airlines.


Rosyjskie linie lotnicze Saratov Airlines uziemiły wszystkie samoloty An-148 do czasu wyjaśnienia przyczyny katastrofy. Przewoźnik posiada sześć An-148, sześć Yak-42 i dwa Embraery E190 wynika z informacji Federalnej Agencji Transportu Lotniczego w Rosji. Według opublikowanego rozkładu linii przewoźnik obsługuje 19 lotów krajowych z wykorzystaniem An-148. 

W niedzielę należący do Saratov Airlines samolot, na którego pokładzie było ponad 70 osób, rozbił się krótko po starcie z Moskwy Domodiedowo w drodze do Orska. Nikt z pasażerów ani załogi nie przeżył.

fot. Wikimedia Commonsgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie